Rockowy zespół na gejowskim weselu, namiętna miłość dwóch kobiet czy życie tęczowej rodziny. Rośnie liczba polskich teledysków, do których artyści wprowadzają wątki LGBT, by oswajać społeczeństwo z różnorodnością. Pokazujemy te najciekawsze.
Popularność adaptacji wielotomowych sag książek (głównie dla młodzieży) zapoczątkował bez wątpienia „Harry Potter”, którego każda kolejna filmowa część pobijała rekordy sprzedaży biletów. Niedługo później na ekranach kin zaczęły debiutować kolejne młodzieżowe serie. Duża ich część jednak nie doczekała się filmowych zakończeń. Jakie były tego przyczyny?
Dostają nagrody filmowe, są na pierwszych stronach gazet, a oglądać możemy ich w największych filmowych hitach. Mało kto wie, że większość aktorów kariery zaczynała już w dzieciństwie. Kogo z nich potrafilibyście rozpoznać?
Zazwyczaj pojawiają się w strategicznych miejscach dużych miast. Zaczepiają, prosząc o parę groszy, biorą ludzi na litość, bo są chorzy, niepełnosprawni i spotkało ich wiele innych tragedii życiowych. Ci dobrzy w swoim fachu potrafią zarobić nawet od 200 do 500 zł dziennie. Pewnego razu myślałam, że spotkałam jednego z nich. Jednak niby-żebrak okazał się kimś zupełnie innym.
W ostatnich latach w polskiej telewizji widać modę na wracanie do starszych, dobrze pamiętanych widowisk. Niejednokrotnie takie wznowienie serii okazało się klapą i pozostawiło jedynie niesmak. Które wskrzeszone programy lepiej omijać, a na które warto zwrócić uwagę?
Dzielenie mieszkania z osobami, które lubisz albo – przynajmniej – tolerujesz, jest jak wygranie w totka. Wie to każdy, dla kogo powroty do swojego lokum kiedykolwiek przypominały wchodzenie do smoczej jamy. W tym momencie lepiej weź głęboki oddech, bo budzimy do życia wspomnienia o koszmarnych współlokatorach.
Karolina otworzyła oczy. Czerwony budzik bezlitośnie wskazywał piątą trzydzieści. Mimo ogromnej niechęci wstała z łóżka i założyła czarne dresy. Czarne włosy spięła w kok i pewnym krokiem opuściła mieszkanie.
Chyba niemal każdy z nas był na spotkaniu, które okazało się istnym koszmarem. Przykłady? Bardzo proszę! Poniżej znajdziecie historie osób, dla których randkowanie po dziś dzień budzi lekki niepokój ;)
Oleg Kirk Christiansen pochodził z biednej farmerskiej rodziny. Postanowił zostać cieślą i w Billund otworzył swój warsztat stolarski. W międzyczasie założył rodzinę. Jednak życie postanowiło poddać go próbie. Dopadł go kryzys w pracy, a w dodatku zmarła mu żona.
Szacuje się, że około 400 milionów ludzi na świecie bawi się LEGO. Klocki dostarczają radości i są doskonałym prezentem dla dziecka w każdym wieku. Jednak ich powstanie wiąże się ze smutną życiową historią pewnego Duńczyka.
Jeśli przechodzenie na czerwonym świetle, to dla Was codzienność, a cynamon łyżką połykacie bez mrugnięcia okiem, to prawdziwe z Was kozaki. Mała adrenalina nikomu nie zaszkodzi, ale ryzykowanie życiem dla zabawy to level hard, po którym możemy nie mieć już nic więcej do przejścia. Poznajcie niebezpieczne rozrywki, których nie warto powtarzać.
Francuska flaga z wieżą Eiffla i napis „Pray for Paris” („Módlmy się za Paryż”) – taką koszulkę pokazał Kamil Grosicki, gdy strzelił gola we wtorkowym meczu towarzyskim Polska – Czechy. Sportowcy, choć stara się oddzielić ich zmagania od polityki, religii czy biznesu, na każdym kroku mniej lub bardziej dyskretnie pokazują swoje poglądy i komentują to, co się wokół nich dzieje.
Każdego dnia budzimy się, idziemy do szkoły lub pracy, podróżujemy rożnymi środkami lokomocji. To codzienność, która nie ma końca. Ale czy na pewno? Kiedy nastąpi koniec świata? Jak wiele z nich już przeżyliśmy, nawet o tym nie wiedząc? A ile nas jeszcze czeka?
Słyszysz w radiu, a potem nucisz wpadającą w ucho melodię przez cały dzień, znany scenariusz, prawda? Muzyka towarzyszy nam każdego dnia, stanowiąc tło podczas wielu czynności. Nie skupiamy się na niej, a często tak się do niej przyzwyczajamy, że staje się niezauważalna. W pracy, sklepie, u fryzjera, a potem w domu. Nie koncentrujemy się na słowach, a warto, bo piosenka ma często drugie dno. Nawet nie przypuszczamy, że w popularnych popowo-rockowych utworach jest tyle prawdy i refleksji.
Coraz więcej osób ma kłopoty z porozumiewaniem się. Wypowiadamy elokwentne słowa, których sami nie rozumiemy, krzyczymy i wymagamy, aby druga strona spokojnie nas wysłuchała. Błąd. Sami sobie robimy komunikacyjną krzywdę.
Kolorowe stroje, piskliwie śpiewane piosenki i przerysowana gra aktorska – tym dla niektórych jest kinematografia indyjska. Dodajmy do tego melodramatyczny ton fabuły i niesamowite efekty specjalne, a słowo kicz samo ciśnie się na usta. Tymczasem stawiając znak równości między wyrazami Bollywood i kicz oraz Bollywood i kino indyjskie ulegamy stereotypom.
Komiks japoński ma coraz więcej zwolenników poza granicami rodzimego kraju. W czym tkwi jego sekret? Co sprawia, że ludzie tak bardzo cenią ten gatunek, zarówno jako źródło rozrywki, jak i jako inspirację do tworzenia własnych dzieł? Zapytaliśmy o to fanów mangi.
Od lat słyszy się głosy wzburzonych obywateli, że straż miejska nie robi nic pożytecznego, a tylko wystawia mandaty. Negatywnych opinii o tej formacji jest znacznie więcej. Czy rzeczywiście straż miejską lepiej byłoby zlikwidować?