Szersze spojrzenie

Co kryje się pod „szerszym spojrzeniem”? Już wyjaśniamy... to  artykuły na dłuższą chwilę. Inspirujące i dające do myślenia.

#TodayInspiruje

ASAP, FAKAP, FEEDBACK – odkrywamy tajemnice korpomowy

 5 min. czytania
9 listopada 2015

Czy kiedykolwiek będąc na mitingu ze znajomymi słyszałeś dziwnie brzmiące kejsy? Niby znajome, ale jednak musiałeś się wysilić, żeby zrozumieć jaki jest fidbek? Znajomi Cię czelendżują: No tak, nie jesteś Korpoludkiem. Po tym artykule zwiększysz swój pijar i zabłyśniesz, nawet w dżungli poliszinglisz.

Zapomniane piwa wracają na salony

 3 min. czytania
7 listopada 2015

Piwna rewolucja zapoczątkowała modę na warzenie piw o zaskakującym składzie, jakich nikt wcześniej nie stworzył. Okazuje się jednak, że poza nowościami, swój renesans przeżywają piwa, które warzono przed laty.

Co Twój charakter pisma mówi o Tobie

 4 min. czytania
5 listopada 2015

Codziennie piszemy masę rzeczy: notatki szkolne, listy zakupów czy po prostu podpisujemy się na dokumentach. Pismo może przekazać coś więcej niż moglibyśmy zakładać. Staje się zwierciadłem naszej duszy.

Słowa, które każdy piwosz rozumieć powinien

 2 min. czytania
31 października 2015

W pubach z piwem rzemieślniczym menu dostarcza wielu informacji, a nie tylko nazwę i cenę piwa. Dowiecie się tam, w jakim stylu uwarzono piwo, ile ma ono IBU, ile ekstraktu, a barman zapewne powie Wam jeszcze, która to warka. Nic z tego nie rozumiecie? Po lekturze kolejnego tekstu z piwnej serii będziecie już dobrze zorientowanymi piwoszami.

Wszyscy wróżyli im wielkie kariery, ale się nie udało

 7 min. czytania
30 października 2015

Jest 8 sierpnia 1992 roku. Camp Nou wypełnia kilkadziesiąt tysięcy kibiców czekających na wielki finał turnieju olimpijskiego w piłce nożnej. Naprzeciw siebie stają reprezentacje Polski i Hiszpanii. Ci pierwsi – rewelacja turnieju, ci drudzy – faworyci do złota. Polacy jednak w tym meczu nie są chłopcami do bicia.

Co łączy Korwin-Mikkego, Balcerowicza i Nieprzyjaciół Niewoli?

 5 min. czytania
29 października 2015

„Wolność... kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem” – śpiewali Chłopcy z Placu Broni. Istnieją na tym świecie ludzie, którzy cenią wolność ponad wszystko, a ponadto mają konserwatywne poglądy obyczajowe – nazywamy ich KoLibrami. Nigdy wcześniej o nich nie słyszeliście? Najwyższa pora to zmienić!

Codzienne przygody w komunikacji miejskiej

 4 min. czytania
28 października 2015

Stoję na przystanku i czekam na autobus. Złota strzała ZTM-u w końcu się zatrzymuje. Drzwi się otwierają i niby można wejść. Skąd u licha ten mur? Moim oczom ukazuje się postawny mężczyzna stojący w wejściu. Ani go minąć, ani przeskoczyć. Ludzi w środku nie ma dużo, ale co tam, ten człowiek pomylił autobus z klubem. I twardo pilnuje magicznych wrót. Mogę spróbować wejść z rozpędu, ale pewnie się odbiję i wyląduję na najbliższym ogrodzeniu. Zostaje perswazja, byle szybko, bo zaraz autobus odjedzie. „Przepraszam” – mówię spokojnie, a on gromi mnie wzrokiem.

Moi rodzice mają cztery łapy

 3 min. czytania
26 października 2015

„Księga dżungli” to nie tylko fantazja literacka. Okazuje się, że podobne przypadki, jak głównego bohatera, zdarzyły się naprawdę. Kim są dzieci, nad którymi troskliwą opiekę sprawowały zwierzęta? I jak się stały „wilczymi dziećmi”?

A znaczenia tych zwrotów i tak nie zrozumiesz... Chyba że jesteś graczem

 3 min. czytania
26 października 2015

Znany YouTube’owy troll Athene nagrał dwa lata temu materiał, który zatytułował: „I’m the new meta”. Mimo że wyraża się w nim prostym angielskim, to brzmi to dla niewprawionego ucha zupełnie niezrozumiale. Dzieje się tak dlatego, że używa slangu graczy. Jednak dzięki znajomości kilku skrótów można ten język zrozumieć.