Dawid Gawałkiewicz
Dawid Gawałkiewicz
adept

Student filozofii, miłośnik Arystotelesa, przedsiębiorca i informatyk. Nie ma dla niego rzeczy „za trudnych”, jest gotowy przynajmniej je rozważyć. Twórca bloga (http://www.skrajnieskonczony.pl/), uwielbia popularyzować wiedzę w Sieci. W wolnym czasie pochłania książki, ale nie pogardzi też dobrym filmem, spektaklem czy serialem. Abstynent, uwielbiający imprezy z morzem alkoholu, prywatnie osoba o umiarkowanych poglądach na niemal każdą dziedzinę życia.

A znaczenia tych zwrotów i tak nie zrozumiesz... Chyba że jesteś graczem

 3 min. czytania
26 października 2015

Znany YouTube’owy troll Athene nagrał dwa lata temu materiał, który zatytułował: „I’m the new meta”. Mimo że wyraża się w nim prostym angielskim, to brzmi to dla niewprawionego ucha zupełnie niezrozumiale. Dzieje się tak dlatego, że używa slangu graczy. Jednak dzięki znajomości kilku skrótów można ten język zrozumieć.

Filmowe rozczarowania roku

 6 min. czytania
23 grudnia 2015

Na niektóre widowiska filmowe w tym roku czekał cały świat (Przykład: „Gwiezdne Wojny”). Część z nich pobijała kolejne rekordy sprzedaży biletów, inne okazywały się finansową klapą. My z kolei prezentujemy te, które nas widzów rozczarowały. Zapraszamy na filmową podróż po 2015 roku.

I Ty możesz złapać pedofila!

 3 min. czytania
12 grudnia 2015

Zaczęło się od Rafała Jarząbka z kanału „Z Dobrym Słowem”, który pod koniec listopada dokonał obywatelskiego zatrzymania na dworcu centralnym w Warszawie. Potem Zbigniew Stonoga pierwszego grudnia zatrzymał pedofila w Krakowie. Tego samego dnia niejaki Maciej Wikłacz, wraz z kilkoma znajomymi ujął oficera Wojska Polskiego o podobnych skłonnościach. Już kilka dni później Stonoga poszedł za ciosem i znów złapał kolejnego zboczeńca. Internauci zawyli z radości.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#18. „Facecje”

 3 min. czytania
26 listopada 2015

Macie ochotę na nieco inteligentnego humoru, wymagającego znajomości historii i kultury? Naprzeciw temu wychodzą autorzy „Facecji”, fanpage'a przedstawiającego rozmowy między różnymi, mniej lub bardziej znanymi, postaciami. Oto top 10 najlepszych wpisów.