Rozmowy

To miejsce na wywiady z ciekawymi ludźmi, poznaj ich!

#TodayRozmawia

Igrekzet: wena sama nie przychodzi

 9 min. czytania
27 stycznia 2016

25-letni raper, choć popularność zaczął zdobywać niedawno, już zyskał opinię artysty o naprawdę dużym talencie i niezwykłej barwie głosu. Pracuje nad solowym materiałem, przed nim trasa koncertowa „Tour Of The Year” oraz rok pełen wyzwań.

Skowyt: zidiociałe społeczeństwo potrzebuje prawdziwej muzyki

 8 min. czytania
26 stycznia 2016

Ostatnio wydali punkową „Corridę”, na której nie stronili od słów krytyki i mocnych ocen otaczającej nas rzeczywistości. Wokalista Skowytu, Ługi, opowiada o swoich tekstach, trudach rynku muzycznego i dzisiejszej publiczności, która paradoksalnie wymaga coraz mniej.

Od studenckich etiud do wspólnych występów z Krystyną Jandą. Rozmowa z Marianną Zydek

 6 min. czytania
9 stycznia 2016

Jest dopiero na trzecim roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. W ciągu ostatnich dwóch lat zagrała już w kilkunastu projektach studenckich. Ostatnio popularność przyniosły jej role w serialu „Skazane” Telewizji Polsat oraz fabule Filipa Bajona „Panie Dulskie”, gdzie pojawiła się obok Krystyny Jandy i Mateusza Kościukiewicza. O swojej aktorskiej karierze opowiada Marianna Zydek.

SYNAPSA – nowy powiew mocnego brzmienia

 3 min. czytania
26 stycznia 2016

Pierwsza płyta grupy zatytułowana „Cienie” została wydana w 2009 r., cztery lata później ukazała się EPka, a w 2015 r. profesjonalnie wydany album „Confession”. W rozmowie członkowie zespołu zdradzili między innymi, jak dziś wygląda wydawanie płyty i dlaczego nie lubią szufladkowania muzyki.

Rok 2015 oczami gracza

 5 min. czytania
4 stycznia 2016

Wbrew rankingom cenionych stron branżowych to wcale nie był urodzajny czas dla wielbicieli video rozrywki. Sporo tytułów zawiodło, a król był i jest tylko jeden. O tym, co ciekawego wydarzyło się w zeszłym i jakie nadzieje możemy wiązać z obecnym rokiem przeczytacie w wywiadzie udzielonym z perspektywy klawiszy WSAD’u.

Ryjek – muzyczny talent z więzienia

 4 min. czytania
22 stycznia 2016

Jego historia jest niezwykła. Miał burzliwą młodość i przez to wylądował w więzieniu. – Życie małolata było trudne, robiło się głupoty, za co teraz człowiek musi odpokutować – mówi. Muzyka stała się dla niego terapią. Dziś tworzy materiał na kolejną płytę.

Dużo mięsa w mięsie. Wywiad z Kabanosem

 4 min. czytania
7 stycznia 2016

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Kabanosie, dyskografia zespołu może wydać Wam się żartem. Faktem jest jednak, że rockowe granie mięsnej kapeli przyciąga wielu oddanych fanów – na Facebooku mają ich ponad 70 tysięcy.

Tajemnice skrywane za pięknym makijażem. Kim jest gejsza?

 7 min. czytania
26 grudnia 2015

Kimona, wymyślne fryzury z licznymi ozdobami oraz charakterystyczny makijaż – to nieodłączne części stroju gejszy. Od lat jest ona symbolem Japonii, pozostałością po dawnej kulturze. Kobiety wykonujące ten zawód są niezwykle tajemnicze, może właśnie dlatego tak niewiele wiadomo o gejszach.

Dziewczyna, która śpiewa, gra i projektuje ubrania!

 5 min. czytania
25 grudnia 2015

W ciągu dnia studiuje amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, popołudniami projektuje ubrania, a wieczorami śpiewa. Wkrótce wyda debiutancką płytę. Z Mery Spolsky, czyli Marysią Żak rozmawiamy o tym, jak udaje jej się znajdować na to wszystko czas.

Maja Koman jednak nie kocha karpia

 3 min. czytania
23 grudnia 2015

Maja Koman to wokalistka kojarzona z awangardowym podejściem do muzyki. Z okazji nadchodzących świąt nagrała niekonwencjonalny (a jakże!) świąteczny utwór. Było to pretekstem do rozmowy o tradycjach, inspiracjach i oczywiście muzyce.