25-letni raper, choć popularność zaczął zdobywać niedawno, już zyskał opinię artysty o naprawdę dużym talencie i niezwykłej barwie głosu. Pracuje nad solowym materiałem, przed nim trasa koncertowa „Tour Of The Year” oraz rok pełen wyzwań.
Pierwsza płyta grupy zatytułowana „Cienie” została wydana w 2009 r., cztery lata później ukazała się EPka, a w 2015 r. profesjonalnie wydany album „Confession”. W rozmowie członkowie zespołu zdradzili między innymi, jak dziś wygląda wydawanie płyty i dlaczego nie lubią szufladkowania muzyki.
Ostatnio wydali punkową „Corridę”, na której nie stronili od słów krytyki i mocnych ocen otaczającej nas rzeczywistości. Wokalista Skowytu, Ługi, opowiada o swoich tekstach, trudach rynku muzycznego i dzisiejszej publiczności, która paradoksalnie wymaga coraz mniej.
Jego historia jest niezwykła. Miał burzliwą młodość i przez to wylądował w więzieniu. – Życie małolata było trudne, robiło się głupoty, za co teraz człowiek musi odpokutować – mówi. Muzyka stała się dla niego terapią. Dziś tworzy materiał na kolejną płytę.
Jest dopiero na trzecim roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. W ciągu ostatnich dwóch lat zagrała już w kilkunastu projektach studenckich. Ostatnio popularność przyniosły jej role w serialu „Skazane” Telewizji Polsat oraz fabule Filipa Bajona „Panie Dulskie”, gdzie pojawiła się obok Krystyny Jandy i Mateusza Kościukiewicza. O swojej aktorskiej karierze opowiada Marianna Zydek.
Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Kabanosie, dyskografia zespołu może wydać Wam się żartem. Faktem jest jednak, że rockowe granie mięsnej kapeli przyciąga wielu oddanych fanów – na Facebooku mają ich ponad 70 tysięcy.
Bez dialogów, ale z gestami i mimiką. Tak Katarzyna Gondek tworzy świat bohaterów w filmie „Deer Boy”, w którym zobaczymy między innymi Janusza Chabiora. Czy projekt ma szansę się obronić i zaistnieć na międzynarodowych festiwalach?
Wbrew rankingom cenionych stron branżowych to wcale nie był urodzajny czas dla wielbicieli video rozrywki. Sporo tytułów zawiodło, a król był i jest tylko jeden. O tym, co ciekawego wydarzyło się w zeszłym i jakie nadzieje możemy wiązać z obecnym rokiem przeczytacie w wywiadzie udzielonym z perspektywy klawiszy WSAD’u.
Wśród przyjaciół ma prawie samych Powstańców, ubiera się w stroje z lat 30–40, słucha charakterystycznej dla tego okresu muzyki. Żyje pasją do ludzi z tamtych lat i ich historii. Rozmawiamy z Anią Orlik, wolontariuszką Muzeum Powstania Warszawskiego, należącą do grupy historycznej „Zgrupowanie Radosław”.
Armia, po perturbacjach w składzie, wraca z nowym krążkiem „Toń”. Wokalista zespołu, Tomasz Budzyński, opowiada o swoich inspiracjach, roli wiary w życiu, nowej płycie i projektach, w których obecnie bierze udział.
Kimona, wymyślne fryzury z licznymi ozdobami oraz charakterystyczny makijaż – to nieodłączne części stroju gejszy. Od lat jest ona symbolem Japonii, pozostałością po dawnej kulturze. Kobiety wykonujące ten zawód są niezwykle tajemnicze, może właśnie dlatego tak niewiele wiadomo o gejszach.
W ciągu dnia studiuje amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, popołudniami projektuje ubrania, a wieczorami śpiewa. Wkrótce wyda debiutancką płytę. Z Mery Spolsky, czyli Marysią Żak rozmawiamy o tym, jak udaje jej się znajdować na to wszystko czas.
Maja Koman to wokalistka kojarzona z awangardowym podejściem do muzyki. Z okazji nadchodzących świąt nagrała niekonwencjonalny (a jakże!) świąteczny utwór. Było to pretekstem do rozmowy o tradycjach, inspiracjach i oczywiście muzyce.
Malować na piasku to nic trudnego, ale malować piaskiem to już wielka sztuka. Dlaczego? Tego dowiecie się z wywiadu z Tetianą Galitsyną – artystką malującą piaskiem, zwyciężczynią 6. edycji popularnego programu „Mam Talent”.
Kasia Moś to artystka nie tylko utalentowana, ale również wykształcona. Jest absolwentką szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Opowiada nam o swoich soulowych inspiracjach, nowym krążku „Inspination” i nadchodzących planach.
Zadebiutowali na YouTube w kwietniu tego roku. Od tego czasu nagrali już ponad trzydzieści filmików, które ogląda nawet po milion widzów. Najczęściej improwizują, a spotkać może ich każdy, kto mieszka w Łodzi. O sukcesie, jaki osiągnął kanał „JelenieJaja”, opowiada Piotr Jeleń, student Wydziału Aktorskiego w Łodzi, twórca całego zamieszania.
Początek tegorocznej jesieni ekipa Jana Kolskiego spędziła w lesie w Mikołajowie oraz Tomaszowie Mazowieckim. To tam przez ponad 20 dni odbywały się zdjęcia do „Las, 4 rano”, który na ekranach kin pojawi się wiosną przyszłego roku.
Magia jest czymś nadnaturalnym – myśli większość ludzi. Prawda jest zupełnie inna. Iluzja to tylko efekt umiejętnego oszukiwania naszych zmysłów. Takie zdolności mamy już od najmłodszych lat, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy.