Rozmowy

To miejsce na wywiady z ciekawymi ludźmi, poznaj ich!

#TodayRozmawia

Telewizja Trwam ich nie zagra, ale oni się tym nie przejmują

 3 min. czytania
30 listopada 2015

Jacek Perkowski, jeden z założycieli grupy, ma za sobą karierę w takich zespołach, jak T. Love, Azyl P czy De Mono. Teraz, razem z Tomkiem Uszyńskim, basistą Piotrkiem Kowalewskim i bębniarzem Rafałem Dutkiewiczem stworzył band, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Czytając, posłuchajcie naprawdę wartościowego rocka!

Organek: liczy się przekaz, siła wypowiedzi, jakość kompozycji

 6 min. czytania
25 listopada 2015

Tomasz Organek stworzył jedną z najgłośniejszych (dosłownie) płyt zeszłego roku. Od tamtego czasu nie próżnował – zagrał mnóstwo koncertów, zaśpiewał na Woodstocku, wziął udział w trasie „Męskiego Grania”. W międzyczasie jego „Głupi” pokrył się złotem, a sam Organek zaczął pracę nad kolejnym krążkiem.

Tworzyli Sistars, grają w Łąki Łan, ruszają z nowym projektem

 3 min. czytania
22 listopada 2015 

Spoken Love to nowy projekt Bartka Królika i Marka Piotrowskiego. Duet ten znany jest szerszej publiczności z grania w grupie Łąki Łan. Panowie byli również członkami-założycielami popularnego zespołu Sistars oraz współpracownikami m.in. Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak i Agnieszki Chylińskiej. Teraz nagrali autorski materiał zatytułowany „Spoken Love”.

Mikromusic – specjaliści od pięknych melodii

 3 min. czytania
20 listopada 2015

Mówią o sobie: „grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię”. Nie ma w tym ani szczypty pychy. Mikromusic gra od 2002 r., właśnie wydało piątą płytę zatytułowaną „Matki i żony” i ani trochę nie zamierza zwolnić tempa.

Mroczne dusze na słowackim płótnie. Miroslav Pecho – artysta zafascynowany Beksińskim

 4 min. czytania
19 listopada 2015

Gdy pierwszy raz widzi się jego prace, od razu na myśl nasuwa się Beksiński. Są mroczne, przytłaczające, a przy tym fascynujące i przyciągające wzrok. Godzinami można się w nie wpatrywać w akcie estetycznego masochizmu. Zawładnęły sercami wszystkich członków grupy na Facebooku „Lovecraft Historical Society”, która skupia miłośników grozy. Aż trudno uwierzyć, że te cuda wychodzą spod pędzla prawdziwego człowieka.

„Dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie...”

 2 min. czytania
16 listopada 2015

Pochodzą z mazowieckich Mrozów i grają zimnego rocka. Podczas poszukiwań muzycznej drogi stworzyli krążek „Tańcz”, choć nie jest to album dyskotekowy. Ich teksty opowiadają o dziewczynach, związkach, weekendach i melanżach.

Joga śmiechu, czyli jak iść przez życie z uśmiechem na twarzy

 8 min. czytania
5 listopada 2015

Czy słyszeliście kiedykolwiek o jodze śmiechu? To ćwiczenia gimnastyczno–relaksacyjne połączone ze śmiechem. Ten rodzaj jogi staje się coraz bardziej znany w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego ciekawego zjawiska. Rozmawiamy z Piotrem Bielskim instruktorem jogi śmiechu oraz założycielem Fundacji Jogini Śmiechu.

Coffee art – sztuka malowania kawą

 3 min. czytania
24 października 2015

Większości osób termin „coffee art” przywodzi od razu na myśl urocze serduszka malowane na piance kawowej. Płyn ten może być jednak wykorzystywany także w malarstwie. Jakim cudem? Zaraz się dowiecie.

Agent nieruchomości – płatna praca czy wolontariat?

 3 min. czytania
22 października 2015

Kiedy szukasz dobrze płatnej pracy, marzą ci się upragnione wakacje i chcesz kupić nowy samochód – nie zostawaj agentem nieruchomości. O minusach tego zawodu, pieniądzach i o tym, dlaczego warto mieć w życiu kilka pasji – opowiada Magdalena Bartkowiak, agentka trójmiejskiej agencji nieruchomości.

Dlaczego starzy ludzie mają przerąbane?

 6 min. czytania
16 października 2015

„Wiesz, starość nie jest taka miła. Nic nie musisz, nie masz obowiązków. Pracy nie ma, dzieci odchowane. Z każdym miesiącem kolejni znajomi idą gryźć ziemię. I czujesz się niepotrzebny” – mówi jeden ze znanych mi dziadków.

Druga młodość Krawczyka! Piosenkarz podbija Internet

 4 min. czytania
1 października 2015

„To dobre dla mojego dziadka” – tak jeszcze niedawno młodzi ludzie odpowiadali na pytanie o twórczość Krzysztofa Krawczyka. Wydawało się, że twórcy takich przebojów jak „Parostatek” i „Mój przyjacielu” trudno będzie zerwać z tym wizerunkiem. Niespodziewanie z pomocą przyszli internetowi autorzy, którzy odkurzyli weterana polskiej sceny, nadając jego utworom nowe brzmienie. Remiksy okazały się hitami, a Krzysztof Krawczyk stał się bohaterem sieci. – Takiego zainteresowania mediów nie było już od dawna – mówi menadżer Andrzej Kosmala, gdy umawiamy się na wywiad.

Mamuśki na forach – nowy powód do drwin w polskim internecie

 8 min. czytania
22 września 2015

Kipiąc agresją i zabobonem, podbijają Internet. Walczą o wycofanie szczepionek, opierają swoją medyczną wiedzę na przekazywanych z pokolenia na pokolenie guślarskich mądrościach. Łamiąc wszelkie zasady polskiej ortografii, zaszczuwają rozmówców dysponujących profesjonalną wiedzą dotyczącą wychowania i pediatrii. Matki Polki z grup samopomocy w serwisie Facebook coraz częściej budzą powszechną grozę i politowanie. Narzędziem uświadamiającym skalę problemu może być tylko satyra. Przeprowadziliśmy rozmowę z redakcją najbardziej wyspecjalizowaną w przedstawianiu ich w smutno-komicznym kontekście.