Jacek Perkowski, jeden z założycieli grupy, ma za sobą karierę w takich zespołach, jak T. Love, Azyl P czy De Mono. Teraz, razem z Tomkiem Uszyńskim, basistą Piotrkiem Kowalewskim i bębniarzem Rafałem Dutkiewiczem stworzył band, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Czytając, posłuchajcie naprawdę wartościowego rocka!
Tomasz Organek stworzył jedną z najgłośniejszych (dosłownie) płyt zeszłego roku. Od tamtego czasu nie próżnował – zagrał mnóstwo koncertów, zaśpiewał na Woodstocku, wziął udział w trasie „Męskiego Grania”. W międzyczasie jego „Głupi” pokrył się złotem, a sam Organek zaczął pracę nad kolejnym krążkiem.
Spoken Love to nowy projekt Bartka Królika i Marka Piotrowskiego. Duet ten znany jest szerszej publiczności z grania w grupie Łąki Łan. Panowie byli również członkami-założycielami popularnego zespołu Sistars oraz współpracownikami m.in. Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak i Agnieszki Chylińskiej. Teraz nagrali autorski materiał zatytułowany „Spoken Love”.
Mówią o sobie: „grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię”. Nie ma w tym ani szczypty pychy. Mikromusic gra od 2002 r., właśnie wydało piątą płytę zatytułowaną „Matki i żony” i ani trochę nie zamierza zwolnić tempa.
Gdy pierwszy raz widzi się jego prace, od razu na myśl nasuwa się Beksiński. Są mroczne, przytłaczające, a przy tym fascynujące i przyciągające wzrok. Godzinami można się w nie wpatrywać w akcie estetycznego masochizmu. Zawładnęły sercami wszystkich członków grupy na Facebooku „Lovecraft Historical Society”, która skupia miłośników grozy. Aż trudno uwierzyć, że te cuda wychodzą spod pędzla prawdziwego człowieka.
Pochodzą z mazowieckich Mrozów i grają zimnego rocka. Podczas poszukiwań muzycznej drogi stworzyli krążek „Tańcz”, choć nie jest to album dyskotekowy. Ich teksty opowiadają o dziewczynach, związkach, weekendach i melanżach.
Zespół The Cookies ostatnio wydał płytę „Push Rewind”. W Today basista, Zbyszek Grochowski opowiada o zespole, premierowych koncertach i płycie, a wokalistka, Karolina Raas Kiesner o byciu kobietą rapującą.
Wolf Spider w latach 80. uważany był przez środowisko muzyczne za jeden z ważniejszych polskich zespołów thrashmetalowych. W 1991 roku zawiesił swoją działalność. Dziś wraca w odświeżonym składzie, z nowym krążkiem „V”.
Niedawno ukazał się debiutancki album Kwartetu ProForma zatytułowany „Na końcu świta”. Wokalista i gitarzysta zespołu, Przemek Lembicz, opowiada o Jacku Kaczmarskim, nowej płycie, projektach i przeszłości.
Czy słyszeliście kiedykolwiek o jodze śmiechu? To ćwiczenia gimnastyczno–relaksacyjne
połączone ze śmiechem. Ten rodzaj jogi staje się coraz bardziej znany w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego ciekawego zjawiska. Rozmawiamy z Piotrem Bielskim instruktorem jogi śmiechu oraz założycielem Fundacji Jogini Śmiechu.
W gąszczu miliona kierunków na studiach natrafić możemy również na Retorykę Stosowaną. Mało kto wie, na czym owa retoryka polega (obce słowo w nazwie), ale chętnych na ten kierunek ciągle przybywa
Większości osób termin „coffee art” przywodzi od razu na myśl urocze serduszka malowane na piance kawowej. Płyn ten może być jednak wykorzystywany także w malarstwie. Jakim cudem? Zaraz się dowiecie.
Kiedy szukasz dobrze płatnej pracy, marzą ci się upragnione wakacje i chcesz kupić nowy samochód – nie zostawaj agentem nieruchomości. O minusach tego zawodu, pieniądzach i o tym, dlaczego warto mieć w życiu kilka pasji – opowiada Magdalena Bartkowiak, agentka trójmiejskiej agencji nieruchomości.
„Wiesz, starość nie jest taka miła. Nic nie musisz, nie masz obowiązków. Pracy nie ma, dzieci odchowane. Z każdym miesiącem kolejni znajomi idą gryźć ziemię. I czujesz się niepotrzebny” – mówi jeden ze znanych mi dziadków.
Jeszcze do niedawna zakładaliśmy sukienki i garnitury, by w spokoju celebrować nową sztukę w teatrze. A teraz? Wystarczy t-shirt, klimatyczny bar i 10 zł w kieszeni. Czym są teatry improwizowane i co wnoszą do polskiej kultury?
„To dobre dla mojego dziadka” – tak jeszcze niedawno młodzi ludzie odpowiadali na pytanie o twórczość Krzysztofa Krawczyka. Wydawało się, że twórcy takich przebojów jak „Parostatek” i „Mój przyjacielu” trudno będzie zerwać z tym wizerunkiem. Niespodziewanie z pomocą przyszli internetowi autorzy, którzy odkurzyli weterana polskiej sceny, nadając jego utworom nowe brzmienie. Remiksy okazały się hitami, a Krzysztof Krawczyk stał się bohaterem sieci. – Takiego zainteresowania mediów nie było już od dawna – mówi menadżer Andrzej Kosmala, gdy umawiamy się na wywiad.
Kipiąc agresją i zabobonem, podbijają Internet. Walczą o wycofanie szczepionek, opierają swoją medyczną wiedzę na przekazywanych z pokolenia na pokolenie guślarskich mądrościach. Łamiąc wszelkie zasady polskiej ortografii, zaszczuwają rozmówców dysponujących profesjonalną wiedzą dotyczącą wychowania i pediatrii. Matki Polki z grup samopomocy w serwisie Facebook coraz częściej budzą powszechną grozę i politowanie. Narzędziem uświadamiającym skalę problemu może być tylko satyra. Przeprowadziliśmy rozmowę z redakcją najbardziej wyspecjalizowaną w przedstawianiu ich w smutno-komicznym kontekście.