Mikromusic – specjaliści od pięknych melodii

żurnalista

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

 3 min. czytania
 13
 12
 20 listopada 2015
Fot. http://www.barteksadowski.pl/
Jednym zdaniem: Wywiad z Natalią Grosiak i Dawidem Korbaczyńskim, którzy są założycielami zespołu Mikromusic. Grają trip hop z wpływami jazzu, są jednym z czołowych grup polskiej sceny alternatywnej.

Mówią o sobie: „grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię”. Nie ma w tym ani szczypty pychy. Mikromusic gra od 2002 r., właśnie wydało piątą płytę zatytułowaną „Matki i żony” i ani trochę nie zamierza zwolnić tempa.

Adrianna Sowińska: Jak to się stało, że dziewczyna, która studiowała prawo, obecnie śpiewa w jednym z najlepszych alternatywnych zespołów w Polsce? Nudziła Cię praca za biurkiem?

Natalia Grosiak (wokalistka): Po prostu nie byłam stworzona do takiej pracy. Moim przeznaczeniem było śpiewanie i pisanie piosenek. Możesz oszukiwać wszystkich dookoła, ale siebie nie okłamiesz. Byłabym złym prawnikiem i słabym bohemistą. Lepiej wychodzi mi śpiewanie.

AS: Wasz kalendarz koncertowy jest wypełniony po brzegi. Znajdujecie czas na rodzinę?

NG: Dbamy o czas spędzany z bliskimi. Dlatego czasem życie dzieli się tylko na pracę i rodzinę.

AS: Kto najczęściej przychodzi na Wasze koncerty?

Dawid Korbaczyński (gitarzysta): Wrażliwi, fajni ludzie.

AS: Natalia, co sądzisz o nowej płycie Marceliny? (Natalia napisała kilka tekstów na pierwszy krążek Marceliny zatytułowany „Marcelina”, a Dawid wspierał ją wtedy od strony kompozytorskiej, ostatnio ta wokalistka wydała album „Gonić burzę” – przyp. red.)

NG: Podoba mi się. Marcelina cały czas się rozwija i dojrzewa. Jest to z pewnością jej najlepszy album i ciekawi mnie, co jeszcze stworzy ta mała, piękna bestia (śmiech)

AS: Łatwo było zaprosić Skubasa do współpracy? (Radosław Skubaj zaśpiewał wspólnie z Natalią utwór „Bezwładnie” – przyp. red.)

NG: Nie miałam z tym najmniejszego problemu.

AS: Nie męczą Cię bisy „Takiego chłopaka” - chyba Waszego największego przeboju?

NG: Na bis teraz gramy zupełnie inną piosenkę. A „Chłopak” mi się jeszcze nie znudził, bo to fajna piosenka.

AS: Uważasz, że „Matki i żony” to babska płyta?

NG: Tak, bo babka napisała testy i skomponowała te piosenki, pomagał mi w tym wszystkim Dawid, ale wiadomo, że pierwiastek kobiecy jest tutaj bardzo silny.

AS: Dlaczego zmieniacie wytwórnię co płytę?

DK: Cały czas szukamy tej idealnej (uśmiech).

AS: Jak to się stało, że stworzyliście utwory do filmu „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza?

NG: Dwa lata temu Bartek Prokopowicz odezwał się do mnie z prośbą o udostępnienie piosenki „Niemiłość 2” która była ulubioną piosenką jego i jego żony. Chciał użyć tej piosenki w filmie oraz zaprosił, abym użyczyła swego wokalu do muzyki, którą miał skomponować ktoś inny. W miarę upływu czasu okazało się, że jest pomysł na jedną, potem drugą piosenkę, potem na cały soundtrack. Później sama zaproponowałam Bartkowi kolejne piosenki, które napisałam na płytę Mikromusic, ale w moim mniemaniu pasowały do filmu. Z Dawidem wspólnie zajęliśmy się soundtrackiem, a Dawid osobiście wszystko wyprodukował.

AS: Zamierzacie grać kolejne 13 lat?

DK: Jeśli starczy sił i ludzie będą chcieli chodzić na nasz koncerty, to i owszem.

AS: Po tylu latach nadal dobrze dogadujecie się z Natalią?

DK: Jesteśmy jak stare małżeństwo, znamy swoje wady i zalety i umiemy ze sobą postępować.

AS: Czytałam, że w busie koncertowym często oglądacie filmy. Masz jakiś ulubiony?

DK: Niejeden (uśmiech). Teraz zaczynamy wkręcać się w seriale. Spędzamy coraz więcej godzin w podróży, więc możemy sobie na to pozwolić.

Udostępnij na  (12)Zobacz komentarze (13)