Tylko u nas

Znajdziesz tu wszystko to czego nie ma nigdzie indziej w Internetach - todayowe formaty i interesujące cykle artykułów.

#TodayPublikuje

Today'owe dźwięki tygodnia

To nie Koniec Świata!

 3 min. czytania
19 stycznia 2016

Choć do końca świata jeszcze daleko, zespół o takiej nazwie właśnie wydał swój siódmy album. Poza tym dużo hip-hopu i nowych wersji starych płyt – The Beatles i Skaldowie w innych odsłonach. Jest czego posłuchać!

Megahistorie mikronacji

Ladonia: rzeźby, które zostały królestwem

 5 min. czytania
13 stycznia 2016

Przyszedł artysta i postawił rzeźbę na terenie szwedzkiego rezerwatu. Gdy państwo odkryło jej istnienie po dwóch latach, ukarało twórcę grzywną i nakazało rozbiórkę. On stworzył kolejne dzieło. Na skutek tego artystycznego uporu powstało państwo. Odbyło się to niemalże z inicjatywy samych szwedzkich władz.

Today'owe dźwięki tygodnia

Ostatnia płyta mistrza

 3 min. czytania
12 stycznia 2016

Minął czas podsumowań i na dobre wkroczyliśmy w nowy muzyczny sezon. Niestety nie był to dobry tydzień ze względu na śmierć wybitnego muzyka, Davida Bowiego. Poza jego ostatnią płytą „Blackstar”, czeka nas jeszcze kilka innych podróży do przeszłości.

Zostań królową selfie!

 4 min. czytania
7 stycznia 2016

„Cheese! Smile! Sex!” – coraz rzadziej słyszymy przy robieniu zdjęć. Dlaczego? Bo dziś wykonujemy je sami. Selfie z profilu, z uchylonymi ustami czy z dziubkiem – nic trudnego, chyba każdy z nas ma jakieś w swoim telefonie. Jednak DOBRE selfie to sztuka większego kalibru. Oto kilka chwytów, dzięki których jakość Twojego profilu na insta, fejsie czy pintereście wzrośnie o co najmniej kilka lajków ;).

Trup się ściele gęsto, czyli prawdziwe baśnie braci Grimm

 4 min. czytania
10 stycznia 2016

Bajki, które znamy z dzieciństwa, zwykle kończą się stwierdzeniem „i żyli długo i szczęśliwie”. Popularne opowieści braci Grimm brzmiały jednak zupełnie inaczej i nie zawsze kończyły się dobrze. Znajdziemy w nich akty kanibalizmu, tortury, odcinanie kończyn i zabójstwa. Historie mocniejsze niż niejeden kryminał. W niektórych książkach Agathy Christie trup nie ściele się tak gęsto jak tutaj!

„Leć, Adaś, leć” – 15 lat temu zaczęła się małyszomania!

 4 min. czytania
6 stycznia 2016

W Wiśle rodzina i znajomi zebrali się w urzędzie gminy. Przyjechała telewizja. Wszyscy czekali na zwycięstwo. A on, jakby to była najprostsza rzecz na świecie, skakał po prostu najdalej. Po wygranej, z trudem powstrzymując łzy, wydusił podziękowania. 6 stycznia 2001 roku Adam Małysz był najlepszy w Turnieju Czterech Skoczni, a Polskę zalała fala uwielbienia dla skromnego dekarza z niemodnym wąsem.

Beznadziejne prezenty znalezione pod choinką

 2 min. czytania
24 grudnia 2015

Wigilijny wieczór. Kolacja już zjedzona, kolędy słychać w tle, a Wy rozpakowujecie prezenty. Patrzysz na zadowolenie wszystkich wokół, po czym sam otwierasz swój podarek. Mina Ci zrzedła. Cóż, zdarza się.... Oto kilka świątecznych prezentów, które według moich rozmówców są najgorsze na świecie.

Obalamy znane mity żywieniowe

 7 min. czytania
24 grudnia 2015

W mediach, na stronach społecznościowych czy nawet serwisach informacyjnych co jakiś czas pojawiają się nowinki zdrowotne, które z zasady mają nam pomóc w funkcjonowaniu. To temat poruszany zwłaszcza chętnie w przypadku osób decydujących się, by przejść na dietę i zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. Z reguły informacje te mają ułatwić poradzenie sobie z restrykcjami, choć częściej tak naprawdę mówią, jak je obejść.

Kultowa audycja, nieśmiertelna muzyka i Facebook. „Trójkowy Top Wszech Czasów” żyje nie tylko dzięki radiu

 7 min. czytania
30 grudnia 2015

Liczył, że może uda się zebrać sto osób i podyskutować o najnowszym notowaniu. Pierwszego dnia stronę polubiło 13 tys. osób, a on odebrał telefon z radiowej Trójki i na antenie mówił do jej słuchaczy. W tym roku już po raz piąty spędzi cały Nowy Rok przed radiem i komputerem. Od co najmniej dwóch tygodni nie może się tego doczekać.

Today'owe dźwięki tygodnia

Najlepsze polskie albumy roku

 4 min. czytania
29 grudnia 2015

Ostatnia część cyklu w tym roku to idealna pora na muzyczne podsumowanie minionych 12 miesięcy. W związku z tym wybrałam albumy, które zrobiły na mnie w tym roku największe wrażenie. Sprawdźcie koniecznie, czy macie podobne zdanie.

Od dzidziusia do dziadziusia, czyli mężczyźni, z którymi randkowałam

 7 min. czytania
12 grudnia 2015

Spotykanie facetów jest jak gra na loterii. Nie wiesz, na co trafisz i czy na pewno spodoba Ci się wygrana. Moje wygrane, nie dość, że po czasie okazują się po prostu dużym błędem, mieszczą się w przedziale wiekowym 4–37 lat. Niemożliwe? A jednak! Mam na imię Vicki i mam 19 lat, a faceci w moim życiu to chyba jakiś żart.

Film – trudna branża dla młodych?, cz. II

 5 min. czytania
11 grudnia 2015

Praca w filmie daje wiele możliwości. Niektóre twarze doskonale znamy – wciąż widzimy je na szklanym ekranie, innych kojarzymy jedynie z nazwiska. Jak swoją przyszłość widzą przyszli kierownicy produkcji, montażyści, scenarzyści, twórcy animacji i fotografowie?