Today'owe dźwięki tygodnia

To nie Koniec Świata!

 3 min. czytania
19 stycznia 2016

Choć do końca świata jeszcze daleko, zespół o takiej nazwie właśnie wydał swój siódmy album. Poza tym dużo hip-hopu i nowych wersji starych płyt – The Beatles i Skaldowie w innych odsłonach. Jest czego posłuchać!

Ostatnia płyta mistrza

 3 min. czytania
12 stycznia 2016

Minął czas podsumowań i na dobre wkroczyliśmy w nowy muzyczny sezon. Niestety nie był to dobry tydzień ze względu na śmierć wybitnego muzyka, Davida Bowiego. Poza jego ostatnią płytą „Blackstar”, czeka nas jeszcze kilka innych podróży do przeszłości.

Najlepsze zagraniczne albumy roku

 5 min. czytania
5 stycznia 2016

W zeszłym tygodniu stworzyłam podsumowanie polskiego roku w muzyce, wyróżniając Taco Hemingwaya. Dziś przedstawiam ranking zagranicznych albumów. Tym razem zdecydowanie trudniej było wybrać perełki.

Najlepsze polskie albumy roku

 4 min. czytania
29 grudnia 2015

Ostatnia część cyklu w tym roku to idealna pora na muzyczne podsumowanie minionych 12 miesięcy. W związku z tym wybrałam albumy, które zrobiły na mnie w tym roku największe wrażenie. Sprawdźcie koniecznie, czy macie podobne zdanie.

„Tell Me I'm Pretty”

 3 min. czytania
22 grudnia 2015

Ostatnie wydanie tegorocznego przeglądu płytowego zaskakuje niebanalną płytą zespołu Cage the Elephant, dwoma Woodstockowymi krążkami i przyjemną muzyką z nowego filmu Tarantino.

Rap na święta

 3 min. czytania
15 grudnia 2015

W tym tygodniu, w porównaniu z poprzednimi, pojawiło się mało płyt. Wśród nich znalazło się jednak kilka wartościowych pozycji – posłuchajcie sami.