Today'owe dźwięki tygodnia: „Tell Me I'm Pretty”

żurnalista

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

 3 min. czytania
 5
 3
 22 grudnia 2015
Facebook Cage the Elephant
Jednym zdaniem: Cykl składa się z recenzji płyt. Ukazuje się co tydzień.

Ostatnie wydanie tegorocznego przeglądu płytowego zaskakuje niebanalną płytą zespołu Cage the Elephant, dwoma Woodstockowymi krążkami i przyjemną muzyką z nowego filmu Tarantino.

Płyta tygodnia: Cage the Elephant – „Tell Me I'm Pretty”

Zespół zdobył popularność piosenką „Ain't no rest for the wicked”, która została wykorzystana w grze „Borderlands”. Dziś grupa głównie gra melodyjnego, alternatywnego rocka, przy którym trudno usiedzieć na miejscu. Na nowej płycie pojawiło się też kilka melancholijnych propozycji, np. „Too Late To Say Goodbye”. Wokalistą amerykańskiego teamu jest Matthew Shultz.

Kolejne świetne krążki, których nie możecie przegapić:

Ennio Morricone – „Nienawistna ósemka”

Muzyka w filmach Quentina Tarantino jeszcze nigdy mnie nie zawiodła – tak jest i tym razem. Autorem ścieżki dźwiękowej do „Nienawistnej ósemki”, którą zobaczymy w kinach w nowym roku, jest Ennio Morricone. Włoski kompozytor stworzył muzykę do ponad 500 filmów. Ta, tak jak film, kojarzy się z Dzikim Zachodem.

Above & Beyond – „Anjunabeats. Volume 12”

Klubowy krążek, który z pewnością spodoba się fanom muzyki elektronicznej. 35 zmiksowanych kawałków. Niektórzy nazywają taką muzykę „nawalanką”, inni uważają za sztukę. Oceńcie sami.

Ostatnio pisałam o Woodstockowej płycie Ani Rusowicz – w tym tygodniu pojawiły się dwa kolejne muzyczne DVD z tej serii.

Grubson – „Przystanek Woodstock 2015”

Na koncert rapera trafiłam na festiwalu przypadkiem, zachęcona ogromnym tłumem pod sceną. Większość śpiewała piosenki razem z wokalistą, tańczyła, skakała. Skalę imprezy pokazuje promocyjne video poniżej.

Kabanos – „Przystanek Woodstock 2013”

Już w nowym roku dla fanów mięsnej formacji na Today’u pojawi się wywiad z liderem grupy. Tymczasem zapraszam do obejrzenia szaleństwa zarejestrowanego w Kostrzynie.

Inne wartościowe propozycje:

Teatr CHOREA – „Lulabajki” to album, na którym razem z dziećmi i Wielkim Chórem Młodej CHOREI zaśpiewała Natalia Przybysz. Wzruszające teksty zostały zaczerpnięte z twórczości m. in. Adama Asnyka, Joanny Chmieleckiej i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Osiedlowe Linie Lotnicze – „Lot pierwszy” to wydany nakładem Alkopoligamii album grupy, której skład tworzą Zetenwupe, Kuba Knap, Wrotas i DJ Lazy One. Bardzo spokojny hip-hop.

Już za tydzień podsumowanie muzyczne 2015 roku!

Udostępnij na  (3)Zobacz komentarze (5)