Today'owe dźwięki tygodnia

Tym razem klasycznie

 3 min. czytania
8 grudnia 2015

W tym tygodniu słychać było hip-hop z różnych stron świata, trochę popu oraz jak zawsze - odrobinę melancholii. Wyróżnić postanowiłam album z muzyką chopinowską nieżyjącego od 44 lat pianisty, Zbigniewa Drzewieckiego.

Sentymentalne Pustki

 3 min. czytania
1 grudnia 2015

Bardzo lubię polską muzyką alternatywną – niedawno w „Today’owych dźwiękach tygodnia” triumf święcił zespół Mikromusic. Dziś królują Pustki, a poza nimi – hip-hop, trochę popu i świąteczne reggae.

Propozycja od wcale nie takich starszych panów

 5 min. czytania
24 listopada 2015

Choć w związku ze zbliżającymi się świętami na półkach sklepów muzycznych pojawia się coraz więcej krążków z kolędami, udało mi się znaleźć kilka propozycji, które nadają się do słuchania o każdej porze roku.

Reggae na fali

 4 min. czytania
17 listopada 2015

W ostatnich tygodniach promowaliśmy melancholijną, typowo jesienną muzykę. Dziś zmieniamy front – czas na słoneczne reggae, które przypomni Wam gorące lato, wakacje i drinki z pomarańczą!

Król Dawid powrócił!

 4 min. czytania
10 listopada 2015

W tym tygodniu wybór mógł być tylko jeden. Długo oczekiwana solowa płyta jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów, zdobywcy Fryderyków, człowieka, który opanował grę na puzonie! Jego poprzedni krążek osiągnął status diamentowej płyty. Panie i panowie – Dawid Podsiadło!

Powrót do poezji śpiewanej

 5 min. czytania
3 listopada 2015

W tym tygodniu stawiamy na nowy album Magdy Umer, który powstał dzięki gościnnemu udziałowi znanych polskich artystów. Poza tym warto posłuchać węgierskiego metalu, rock’n’rolla żywieckiego Black Bee, a także mieszanki gatunków od zespołu Gadabit.