Today'owe dźwięki tygodnia: Reggae na fali

żurnalista

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

 4 min. czytania
 11
 374
 17 listopada 2015
Maleo Reggae Rockers Facebook
Jednym zdaniem: Cykl składa się z recenzji płyt. Ukazuje się co tydzień.

W ostatnich tygodniach promowaliśmy melancholijną, typowo jesienną muzykę. Dziś zmieniamy front – czas na słoneczne reggae, które przypomni Wam gorące lato, wakacje i drinki z pomarańczą!

Płyta tygodnia: Maleo Reggae Rockers – „Wake Up”

Zespół, który tak energicznie gra od... 18 lat, to rzadkość. Tymczasem Maleo Reggae Rockers nie tylko nie traci energii, ale wciąż ma siłę bawić się muzyką i porywać do tańca tłumy fanów na koncertach. Wśród autorów tekstów na krążku, poza Darkiem Malejonkiem, znaleźli się Jakub Podolski (Cuba De Zoo), Paweł 'Kelner' Rozwadowski i Marcelina, która niedawno zaskoczyła świat muzyczny świetnym albumem „Gonić burzę”. Płyta pobudzi Was do życia, doda pozytywnych wibracji i wywoła uśmiech na twarzy.

Kolejne świetne krążki, których nie możecie przegapić:

Cree – „Heartbreaker”

Zespół Sebastiana Riedela, syna założyciela legendarnej grupy „Dżem” wydał właśnie siódmą płytę, utrzymaną w bluesowym klimacie. Wśród mocnych kawałków (z elementami rocka), znalazła się chwytająca za serce ballada „Na Dnie Twojego Serca”. Teledysk do tego utworu zespół nagrał w Pałacu Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach.

Synapsa – „Confession”

Wrocławski metalowy band po wielu zmianach w składzie nareszcie wydał debiutancki krążek. Wśród 10 utworów poza energicznymi partiami wokalnymi Jakuba Kosińskiego, usłyszymy trzy gitary i wymiatającego na perkusji Miłosza Włodarskiego. Oby wydanie płyty w piątek trzynastego nie okazało się dla muzyków pechowe!

Pectus – „Kobiety”

Zgodnie z tytułem, na tej płycie nie mogło zabraknąć kobiet! Z okazji 10 lat na scenie, bracia Szczepanikowie (Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej), zaprosili do gościnnego udziału w wydawnictwie znane polskie wokalistki. W zacnym składzie znalazły się m.in. Urszula Dudziak, Monika Kuszyńska, Kayah, Patrycja Markowska i Ania Wyszkoni.

Big Band UMFC Warsaw – „Swingujące święta”

Nadchodzących świąt nie zwiastują jedynie reklamy Coca-Coli i przystrojone centra handlowe. Święty Mikołaj przybędzie już wkrótce, o czym świadczą płyty z kolędami pojawiające się na półkach sklepów muzycznych. Wszystkie są jednak bardzo do siebie podobne, a przez to... nudne. Miłą odskocznią będzie album Big Bandu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Żywiołowe „Jingle bells”, „Santa Claus is coming to town”, „A winter wonderland”, „Have yourself a merry little Christmas” czy „Rudolf the red-nosed reindeer” zachęcają do swingowania.

Joseph Irving – „Murder Inc.”

Kto by pomyślał, że można połączyć opowieści kryminalne z muzyką! Krążek „Murder Inc.” zawiera 12 utworów o naprawdę mrocznym klimacie. Inspiracją autora był podobno niebezpieczny Nowy Jork lat 30. i 40. XX wieku. Ten krążek to kryminalna, wartka akcja w jazzowym wydaniu. Album został wydany za życia autora na winylu, a dziś, zremasterowany z oryginalnych taśm, trafia do słuchaczy na CD.

The Dumplings – „Sea you later”

O świetnym krążku Pierożków przeczytacie szerzej w przyszłym tygodniu.

Inne wartościowe propozycje:

Jan Kyks Skrzek – „In Memoriam”, czyli zapisów dwóch koncertów z ostatniej trasy koncertowej genialnego, śląskiego muzyka. Ku pamięci.

LemON – „Etiuda zimowa” - to świąteczny krążek składający się z kolęd i pastorałek w czterech językach - Igor Herbut śpiewa po polsku, łemkowsku, białorusku i ukraińsku.

Food – „This Is Not A Miracle” to brytyjsko-norweski krążek pełen energii, improwizacji i finezji. Jazz z elementami elektroniki.

Udostępnij na  (374)Zobacz komentarze (11)