Dawid Gawałkiewicz
Dawid Gawałkiewicz
adept

Student filozofii, miłośnik Arystotelesa, przedsiębiorca i informatyk. Nie ma dla niego rzeczy „za trudnych”, jest gotowy przynajmniej je rozważyć. Twórca bloga (http://www.skrajnieskonczony.pl/), uwielbia popularyzować wiedzę w Sieci. W wolnym czasie pochłania książki, ale nie pogardzi też dobrym filmem, spektaklem czy serialem. Abstynent, uwielbiający imprezy z morzem alkoholu, prywatnie osoba o umiarkowanych poglądach na niemal każdą dziedzinę życia.

10 filmów, które na bank doprowadzą Cię do płaczu

 5 min. czytania
7 listopada 2015

Są takie wieczory w życiu faceta, kiedy chciałby po prostu usiąść na kanapie i obejrzeć coś co go wzruszy. Jeśli czujesz, że taki wieczór przed Tobą, a nie masz pojęcia, jaki film zobaczyć, to mam dla Ciebie kilka tytułów, na które warto rzucić załzawionym okiem...

Co łączy Korwin-Mikkego, Balcerowicza i Nieprzyjaciół Niewoli?

 5 min. czytania
29 października 2015

„Wolność... kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem” – śpiewali Chłopcy z Placu Broni. Istnieją na tym świecie ludzie, którzy cenią wolność ponad wszystko, a ponadto mają konserwatywne poglądy obyczajowe – nazywamy ich KoLibrami. Nigdy wcześniej o nich nie słyszeliście? Najwyższa pora to zmienić!

A znaczenia tych zwrotów i tak nie zrozumiesz... Chyba że jesteś graczem

 3 min. czytania
26 października 2015

Znany YouTube’owy troll Athene nagrał dwa lata temu materiał, który zatytułował: „I’m the new meta”. Mimo że wyraża się w nim prostym angielskim, to brzmi to dla niewprawionego ucha zupełnie niezrozumiale. Dzieje się tak dlatego, że używa slangu graczy. Jednak dzięki znajomości kilku skrótów można ten język zrozumieć.