Nie czytałabym tego opowiadania rano. Wieczorem też nie. Ani w południe, ani na podwieczorek. Nie do obiadu, nie do kolacji, nie na lunch. Na śniadanie też nie. Przeczytałabym to o 00:51. Dlaczego? Więcej opowie Wam On.
„Przecież ten koleś pewnie jest pijany!”, „ Daj spokój, na pewno ktoś inny pomoże!”, „Ale ten koleś jest silny, przecież mnie też by pobił!”, „To pewnie jego dziewczyna, po co się wtrącać? Skoro bije, to może go rzucić!”. Tak, na pewno. „Śpieszę się do pracy!”. To już prędzej, smutny konformisto.
Odkąd Polska ponownie pojawiła się na mapach świata, z ust Polaków padły miliardy zdań. Mądrzejszych i głupszych. Weselszych i smutniejszych. Piękniejszych i brzydszych. Ważnych i zupełnie nieistotnych. Jednak niewiele było zdań, które wpływały na codzienne życie i całkowicie zmieniały oblicze kraju. My prezentujemy subiektywną listę tych najważniejszych.
Muzyka rozrywkowa i historia – na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. Historia przez lata inspirowała jednak twórców i stawała się głównym tematem piosenek. Czasem o wydarzeniach w przeszłości śpiewano bezpośrednio, jak np. Sabaton, a czasem w sposób bardziej zawoalowany, jak np. OMD. Zwłaszcza ta druga kategoria jest ciekawa, ponieważ historię w takich utworach odnaleźć trudno, choć są nią przesiąknięte. Rozpoczynamy poszukiwania!
„Bóg tworzy duszę, ciało jest ziemskie” – rzekł kiedyś ksiądz do młodej dziewczyny, która zwierzyła mu się z kontrowersyjnych rozterek. Idealistyczna, nowatorska myśl. Wielu uważało inaczej i brało sprawy w swoje ręce.
Żywią się naszymi emocjami. Tylko czekają na moment, kiedy zdobędą nasze zaufanie. Na początku postrzegamy ich jako osobniki bez skazy. Dopiero kiedy utwierdzą się w przekonaniu, że mają nas w garści, ruszają na podbój naszej psychiki. A nam uwolnienie się od nich wydaje się niemożliwe.
„Spróbuj przetrwać w ekstremalnych warunkach przez tydzień, a dowiesz się, czym jest życie” – mówią fani survivalu. Coraz więcej osób decyduje się na wakacje z dala od zgiełku miasta, hałasu, biur i wieżowców. Obecnie częściej korzystają z tej niecodziennej formy wypoczynku mężczyźni, choć ta wymagająca wytrwałości i samodzielności aktywność porywa też coraz więcej kobiet.
Co sobie myślisz, spoglądając na ludzi podrzucających nad głową kolorowe piłeczki? Że to niezła zabawa? Że fajnie się na to patrzy? Mało osób wie, że żonglowanie to nie tylko dawanie rozrywki innym czy umilanie czasu podczas pikników rodzinnych, ale przede wszystkim trening własnego mózgu.
Podróże Polskim Busem i pociągiem odchodzą do lamusa. Coraz popularniejsze stają się wspólne przejazdy samochodami. Podróż z nieznajomym zrodzić może nowe przyjaźnie i obfitować w zaskakujące zdarzenia. Bo kto z Was spotkał w samochodzie faceta przebranego za Jezusa?
Widzisz zakonnicę. Na pewno spotka Cię coś złego. Szybko cofnij się o trzy kroki i podskocz. Dzięki temu unikniesz nieszczęścia. Czy symbole zwiastujące niepowodzenie faktycznie mają wpływ na nasze życie?
„Forrest Gump” należy do absolutnej klasyki kina. Wystarczy wspomnieć o sześciu Oscarach i trzynastu nominacjach czy liczbie widzów w kinie. Podobno liczby nie kłamią. „Forrest Gump” jest określany przez specjalistów jako dramat, komedia, komediodramat. Fakt, trudno z taką klasyfikacją polemizować. Ale zapomina się, że dzieło Roberta Zemeckisa to również znakomite kino historyczne. Pojawiła się teza, pora więc na dowody.
Homoseksualizm wciąż budzi wśród Polaków wiele emocji. Powodem są stereotypy. W Internecie starają się z nimi walczyć pary homoseksualne, które pokazują swoje zwyczajne życie. Okazuje się, że ich twórczość ma szersze znaczenie, bo zmienia obraz gejów w oczach Polaków, a młodym ludziom daje więcej odwagi, by nie bali się mówić najbliższym, kim są i co im w sercu gra.