Szersze spojrzenie

Co kryje się pod „szerszym spojrzeniem”? Już wyjaśniamy... to  artykuły na dłuższą chwilę. Inspirujące i dające do myślenia.

#TodayInspiruje

Kobieciarz, alkoholik, tajny agent. Kim naprawdę był twórca Bonda?

 5 min. czytania
25 października 2015

Obudził się wczesnym rankiem. Przypomniał sobie wczorajszy wieczór z Muriel, jej nagie ciało i ostry, dziki, namiętny seks. Wstał, zapalił cygaro. Przejrzał poranną prasę dotyczącą kolejnych ataków niemieckich bombowców. Następnie zatrzymał się nad pięknym zdjęciem swojego wymarzonego auta. Nalał sobie szkocką i wypił jednym haustem. Wziął prysznic i rozmyślał o kolejnej misji. Ubrał się w elegancki, szykowny garnitur – schował do wewnętrznej kieszonki pióro, broń i zszedł na dół. Schodząc, niespodziewanie spotkał jedną z najpiękniejszych kobiet w swoim życiu. Uśmiechnął się szarmancko i przedstawił. Fleming. Ian Fleming.

Czego nas uczą amerykańskie filmy wojenne

 4 min. czytania
24 października 2015

Pełne wybuchów, kolorowe i naszpikowane efektami specjalnymi. Przyjemnie je się ogląda, trzymają w napięciu, zdarza im się wycisnąć z widza niejedną łzę. Warto zwrócić też uwagę na przekaz sprytnie wpisany w atrakcyjny dla oka obraz i pozornie prostą fabułę.

Rybka lubi pływać. Piwo ze śledziem i inne wariacje

 3 min. czytania
24 października 2015

W weekendowym klimacie powracamy z przeglądem różnych stylów piwnych. Tym razem przedstawimy Wam najbardziej zaskakujące propozycje. Wśród nich znajdą się piwa z dodatkiem śledzi, bluszczu, a nawet przyprawy curry. Koniecznie spróbujcie, bo naprawdę warto!

Slow life – pora zwolnić tempo

 4 min. czytania
23 października 2015

Wieczny pęd życia, zabójcze tempo, gonitwa myśli... Mało kto za wszystkim nadąża, ale jak w XXI wieku zwolnić i dać odpocząć ciału i umysłowi?

Prawo – studia dla elity? Obalamy największe mity

 4 min. czytania
22 października 2015

Powszechnie uważa się, że studiowanie prawa jest bardzo trudne, nudne, a na dodatek drogie. Każda plotka ma w sobie ziarnko prawdy. Okazuje się jednak, że studia prawnicze nie są tak straszne, jak je malują.

Wziąść czy wziąć, mieć czy być? Nasz polski język obcy

 3 min. czytania
21 października 2015

Gdy Bronisław Komorowski krzewi ortografię spod znaku „bulu i nadzieji”, a Krystyna Pawłowicz dzieli szkolnictwo na polskie (piszące „wziąść”) i pruszkowskie (wybierające skrócą wersję „wziąć”), turlamy się ze śmiechu. Ale czy sami zawsze jesteśmy z polszczyzną za pan brat?

Dlaczego trudniej się zmotywować niż działać?

 2 min. czytania
21 października 2015

Motywacja i mówienie o niej tak zdominowało naszą rzeczywistość, że trudno jest znaleźć osobę, która nie potrzebuje wsparcia w postaci inspirujących filmików, historii czy porad. Pytanie tylko, czy jest to potrzebne. I dlaczego nie.

Barwne leczenie – jak kolory pomagają w życiu

 4 min. czytania
20 października 2015

Światło słoneczne z pozoru jest tylko białe. Dopiero pryzmat ukazuje jego tajemnice, pozwalając dostrzec siedem podstawowych kolorów. Ale to nie wszystko. Każda barwa może odzwierciedlić nasz nastrój, tęsknotę czy potrzeby psychiczne.

Jak zostać dobrym youtuberem? Złote zasady Włodka Markowicza

 4 min. czytania
18 października 2015

Jak sprawić, by subskrypcji na kanale youtubowym stale przybywało, a prezentowane treści cieszyły się dużym powodzeniem? Włodek Markowicz podaje swój przepis na sukces i wyciąga tym samym rękę ku nowym użytkownikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kamerą.

Nazywana jest matką miast. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić Pragę

 3 min. czytania
17 października 2015

Stolica Czech nazywana jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Co roku odwiedza ją ponad milion turystów. Poza monumentalnym zamkiem na Hradczanach i romantycznym, zatłoczonym nieco mostem Karola, Praga kryje wiele uroku. Warto sprawdzić, czym to tętniące życiem miasto może nas oczarować.

Niebezpieczne sny. Czasem trudno obudzić się do życia

 4 min. czytania
16 października 2015

AAAAAAAAAAAAA...! – krzyknęła Ola i zaniosła się płaczem. Znów miała TEN sen. Po raz kolejny nie mogła się uwolnić i po raz kolejny obudziła się z krzykiem. Był zdecydowanie zbyt realistyczny. A może... ona nadal śni?

Jak Facebook zniszczył im życie

 4 min. czytania
15 października 2015

Jacek przebiegł wczoraj 5,7 km. Kasia jest akurat na diecie. Iza i Paweł zerwali. Wojtkowi i Anicie urodził się synek. Karol kupił nowe auto. Nie widziałeś tych ludzi od miesięcy, nie rozmawiałeś z nimi od lat, ale wiesz o nich dużo. Przerażająco dużo. Z pozoru niewinny wpis na Facebooku, a konsekwencje bywają poważne.

Co słuchana muzyka mówi o Tobie?

 3 min. czytania
15 października 2015

Jason Rentfrow wraz z Samem Goslingiem postanowili przebadać ponad 36 tysięcy ludzi z różnych stron świata. Sprawdzili ich cechy osobowości i poprosili o ocenę 104 gatunków muzycznych. Na tej podstawie naukowcy wciągnęli wnioski dotyczące relacji między gatunkiem muzyki a charakterem człowieka. Oto, co ustalili.