Ciągłe melanże Cię wykańczają, nie pamiętasz już jak wygląda sufit w Twoim pokoju – co rano budzisz się w innym. Żołądek Cię boli od zupek chińskich, a na danie jednogarnkowe brakuje już czystych naczyń. Zarywasz noce, na potęgę pijesz energetyki, a potem i tak na zaliczeniu oddajesz pustą kartkę. Kiedy w końcu wybłagasz upragnione trzy okazuje się, że brakuje Ci punktów do zdania roku, nie oddałeś wypożyczonej książki i pani z dziekanatu wcześniej skończyła pracę, więc na nic stałeś dwie godziny w kolejce... Ale zaraz, przecież nie musisz studiować!
Jeśli powiesz któryś z tych cytatów w towarzystwie, możesz mieć pewność, że spotkasz się z reakcją znajomych. Kultowość filmu polega przecież na tym, że pamiętamy o nim przez lata i chętnie do niego wracamy. Przed Wami ranking 10 cytatów – większość pochodzi z polskich komedii z lat 90. Oto podróż do złotego okresu polskiego humoru w kinie.
Młodzi, energiczni, bezkompromisowi i do bólu nonkonformistyczni. Partia Razem zawojowała ostatnie wybory parlamentarne, pokazując Polsce, że w kraju istnieje alternatywa dla starego, dobrze nam znanego SLD (w kwestiach gospodarczych) czy Ruchu Palikota (w kwestiach społecznych). Wszyscy spodziewali się ujrzeć jej przywódców na czele Komitetu Obrony Demokracji, ramię w ramię z liderami parlamentarnej opozycji. Nie doczekali się.
Wibrator „Little Bird” – jeśli mały, to ja nie wiem czym oni się tak jarają – jest najnowszym wynalazkiem, który ma sprawiać przyjemność podczas czytania. Za pomocą Bluetootha wchodzi w interakcje z Twoim e-bookiem lub tabletem.
W naszym cyklu pojawiły się już Beata Szydło oraz Ewa Kopacz. Trylogię serii „looking at things” zamyka Jarosław Kaczyński, którego magię spojrzeń możemy śledzić na fanpage'u „Jarosław Kaczyński looking at things”.
Jedni irytują, doprowadzają do szału i szewskiej pasji, inni są raczej nieszkodliwi. Prezentujemy najczęstsze typy ludzi, jakich możesz spotkać, podróżując różnymi środkami komunikacji.
Modyfikacje w ustawie medialnej, do której dorwała się partia rządząca, budzą międzynarodowe wątpliwości. Najpierw Unia Europejska, a teraz Europejska Unia Nadawców niepokoi się o sytuację w naszym kraju. Pierwszą konsekwencją może być... wyłączenie Polski z tegorocznego Konkursu Eurowizji.
Mało kto kojarzy Mazury i Suwalszczyznę z zimowym szusowaniem po stokach narciarskich. Okazuje się tymczasem, że te tereny mogą pochwalić się naprawdę dobrą infrastrukturą związaną z tym zimowym sportem. Zobaczcie, co ciekawego ma do zaoferowania najzimniejsza część Polski.
Kraków przede wszystkim kojarzy się z hejnałem mariackim, Lajkonikiem i ziejącym ogniem pomnikiem Smoka. Tymczasem to nie bez powodu dumne miasto ma do zaoferowania o wiele więcej niż pocztówkowe symbole.
„Rzuć korpo i zacznij żyć! Odejdź z pracy i podążaj za marzeniami! Skończ z byciem cudzym wołem i otwórz swój biznes!” Tego typu hasła krzyczą do nas z poradników, gazet czy Facebooka. Niedowartościowane białe kołnierzyki dostają kolejny sygnał, że pracując w korporacji, nie wykorzystują swojego potencjału, są wyzyskiwani i przez to jeszcze bardziej pogrążają się w depresji. Halo! Halo! Czy nie czas się obudzić?
Propagowanie czytelnictwa w..ykhm.. nieco innej formie? Cóż, czasem trzeba dotrzeć do ludzi w nieco mniej sztampowy sposób. Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka - grozi jeden z facebookowych fanpage'y.
Niedawno przyglądaliśmy się „Zestawowi Fotel-Ława-Fotel”. Czymże byłby on bez stylowej meblościanki? W kolejne wspomnienia zabiera nas fanpage „Czar Meblościanek” prezentujący mebel będący symbolem ciepła domowego ogniska.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy opublikowaliśmy 387 artykułów, polubiła nas Eliza Orzeszkowa, a Rafał Agnieszczak zaprezentował nam swoje własne zasady ortografii. To była świetna zabawa i ciężka praca w jednym.
Zobaczcie miejsca, w których tradycja miesza się z nowoczesnością. Chwalicie Empire State Building czy Operę w Sydney, nie wiedząc, że w Polsce są budynki zasługujące na co najmniej tyle samo uwagi.
Oto jak kreatywni potrafią być użytkownicy internetu. Na tej stronie znajdują się najciekawsze posty zamieszczane w sieci. Jedne bawią, drugie wzbudzają ciekawość inne z kolei dają do myślenia.
Są utalentowani i pracowici, wygrywają najważniejsze zawody, mają miliony fanów. Ale to nie wszystko. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają i co mówią przedstawicie różnych dyscyplin sportu, gdy pot nie zalewa im czół i nie psuje fryzur, a strój nie sprawia, że chce się natychmiast zadzwonić do stylisty po pomoc.
Jakie są najciekawsze propozycje filmowe minionego roku? Zestawienie naszych dwóch autorek udowodniło, że na to pytanie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Jakie są ich typy? Przekonajcie się sami.