Naszym zdaniem

To magiel redakcyjny, na łamach którego wyrażamy swoje opinie na dany temat. Nawet, jeśli są one skrajnie różne.

#TodayOpiniuje

Na siłę próbujesz zaliczyć? Gratuluję, zmarnowałeś 5 lat życia!

 6 min. czytania
21 stycznia 2016

Ciągłe melanże Cię wykańczają, nie pamiętasz już jak wygląda sufit w Twoim pokoju – co rano budzisz się w innym. Żołądek Cię boli od zupek chińskich, a na danie jednogarnkowe brakuje już czystych naczyń. Zarywasz noce, na potęgę pijesz energetyki, a potem i tak na zaliczeniu oddajesz pustą kartkę. Kiedy w końcu wybłagasz upragnione trzy okazuje się, że brakuje Ci punktów do zdania roku, nie oddałeś wypożyczonej książki i pani z dziekanatu wcześniej skończyła pracę, więc na nic stałeś dwie godziny w kolejce... Ale zaraz, przecież nie musisz studiować!

Najlepsze cytaty z polskich filmów

 5 min. czytania
20 stycznia 2016

Jeśli powiesz któryś z tych cytatów w towarzystwie, możesz mieć pewność, że spotkasz się z reakcją znajomych. Kultowość filmu polega przecież na tym, że pamiętamy o nim przez lata i chętnie do niego wracamy. Przed Wami ranking 10 cytatów – większość pochodzi z polskich komedii z lat 90. Oto podróż do złotego okresu polskiego humoru w kinie.

Razem czy Osobno? Młoda partia w wojnie na dwa fronty

 3 min. czytania
19 stycznia 2016

Młodzi, energiczni, bezkompromisowi i do bólu nonkonformistyczni. Partia Razem zawojowała ostatnie wybory parlamentarne, pokazując Polsce, że w kraju istnieje alternatywa dla starego, dobrze nam znanego SLD (w kwestiach gospodarczych) czy Ruchu Palikota (w kwestiach społecznych). Wszyscy spodziewali się ujrzeć jej przywódców na czele Komitetu Obrony Demokracji, ramię w ramię z liderami parlamentarnej opozycji. Nie doczekali się.

Czy wykluczą nas z Europy? O zmianach w ustawie medialnej

 3 min. czytania
15 stycznia 2016

Modyfikacje w ustawie medialnej, do której dorwała się partia rządząca, budzą międzynarodowe wątpliwości. Najpierw Unia Europejska, a teraz Europejska Unia Nadawców niepokoi się o sytuację w naszym kraju. Pierwszą konsekwencją może być... wyłączenie Polski z tegorocznego Konkursu Eurowizji.

Góry = nudy? Na narty na północ Polski!

 4 min. czytania
14 stycznia 2016

Mało kto kojarzy Mazury i Suwalszczyznę z zimowym szusowaniem po stokach narciarskich. Okazuje się tymczasem, że te tereny mogą pochwalić się naprawdę dobrą infrastrukturą związaną z tym zimowym sportem. Zobaczcie, co ciekawego ma do zaoferowania najzimniejsza część Polski.

Złe korpo! Niedobre korpo! A może by tak odejść z pracy?

 4 min. czytania
12 stycznia 2016

„Rzuć korpo i zacznij żyć! Odejdź z pracy i podążaj za marzeniami! Skończ z byciem cudzym wołem i otwórz swój biznes!” Tego typu hasła krzyczą do nas z poradników, gazet czy Facebooka. Niedowartościowane białe kołnierzyki dostają kolejny sygnał, że pracując w korporacji, nie wykorzystują swojego potencjału, są wyzyskiwani i przez to jeszcze bardziej pogrążają się w depresji. Halo! Halo! Czy nie czas się obudzić?

Duda w Lidlu – todayowe podsumowanie roku

 10 min. czytania
31 grudnia 2015

W ciągu ostatnich kilku miesięcy opublikowaliśmy 387 artykułów, polubiła nas Eliza Orzeszkowa, a Rafał Agnieszczak zaprezentował nam swoje własne zasady ortografii. To była świetna zabawa i ciężka praca w jednym.

Najbardziej wyjątkowe budynki w Polsce

 3 min. czytania
30 grudnia 2015

Zobaczcie miejsca, w których tradycja miesza się z nowoczesnością. Chwalicie Empire State Building czy Operę w Sydney, nie wiedząc, że w Polsce są budynki zasługujące na co najmniej tyle samo uwagi.

Sportowcy, dzięki którym świat staje się piękniejszy

 9 min. czytania
27 grudnia 2015

Są utalentowani i pracowici, wygrywają najważniejsze zawody, mają miliony fanów. Ale to nie wszystko. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają i co mówią przedstawicie różnych dyscyplin sportu, gdy pot nie zalewa im czół i nie psuje fryzur, a strój nie sprawia, że chce się natychmiast zadzwonić do stylisty po pomoc.

Najlepsze filmy roku

 9 min. czytania
26 grudnia 2015

Jakie są najciekawsze propozycje filmowe minionego roku? Zestawienie naszych dwóch autorek udowodniło, że na to pytanie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Jakie są ich typy? Przekonajcie się sami.