Adrianna Sowińska
Adrianna Sowińska
żurnalista  • 

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

Today'owe dźwięki tygodnia

„Zeus jest super”

 5 min. czytania
13 października 2015

Czym brzmiał miniony tydzień? Przede wszystkim polskim hip-hopem! Pojawiły się dwie wyczekiwane płyty z polskiej stajni – Miuosha i Zeusa. Oprócz tego – niszowa poezja śpiewana, krążek Davida Garretta i bardzo dobry album Marceliny.

„Arrow” – zielony mściciel powraca!

 4 min. czytania
7 października 2015 

„Arrow” to serial o milionerze Oliverze Queenie, który nocami zakłada kostium i wymierza sprawiedliwość na ulicach swojego miasta. Brzmi podobnie do fabuły Batmana? Różnica jest taka, że Mściciel używa łuku i strzał, a także nie waha się zabijać. Przed Wami brutalna bajka dla dorosłych, z wybuchami i pościgami. Prawdziwa jazda bez trzymanki.

Scarlett Johansson – najlepsze i najgorsze role aktorki

 6 min. czytania
5 października 2015 

Ma 30 lat, polskie korzenie ze strony matki, ponad 40 ról na koncie i jest laureatką tytułu „najseksowniejszej żyjącej kobiety” według magazynu „Esquire”. Przed Wami ranking najlepszych i najgorszych ról Scarlett Johansson. Przekonajcie się, czy macie podobne zdanie!

Złap oddech i odpocznij od rzeczywistości – czas na survival

 4 min. czytania
3 października 2015 

„Spróbuj przetrwać w ekstremalnych warunkach przez tydzień, a dowiesz się, czym jest życie” – mówią fani survivalu. Coraz więcej osób decyduje się na wakacje z dala od zgiełku miasta, hałasu, biur i wieżowców. Obecnie częściej korzystają z tej niecodziennej formy wypoczynku mężczyźni, choć ta wymagająca wytrwałości i samodzielności aktywność porywa też coraz więcej kobiet.

Marilyn Monroe cuchnęła – sekrety gwiazdy kina

 7 min. czytania
2 października 2015 

Ikona kina, gwiazda, legenda, seksbomba, supermodelka, czarująca aktorka i tancerka – mogłoby się wydawać, że Marilyn Monroe wiodła idealne życie. Jak to się stało, że miała depresję, bulimię, nadużywała alkoholu i leków nasennych oraz odeszła w wieku 36 lat?