Adrianna Sowińska
Adrianna Sowińska
żurnalista  • 

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

Najlepsze cytaty z zagranicznych filmów

 6 min. czytania
4 listopada 2015

Wiele dialogów filmowych weszło na stałe do języka potocznego, choć ludzie, którzy używają tych cytatów, nie zawsze znają pochodzenie swoich słów. Przed Wami ranking 10 najlepszych cytatów z zagranicznych filmów.

Today'owe dźwięki tygodnia

Powrót do poezji śpiewanej

 5 min. czytania
3 listopada 2015

W tym tygodniu stawiamy na nowy album Magdy Umer, który powstał dzięki gościnnemu udziałowi znanych polskich artystów. Poza tym warto posłuchać węgierskiego metalu, rock’n’rolla żywieckiego Black Bee, a także mieszanki gatunków od zespołu Gadabit.

Today'owe dźwięki tygodnia

Smolik i Kev Fox pozamiatali

 5 min. czytania
27 października 2015

Największe wrażenie w zestawieniu robi niesamowity krążek Andrzeja Smolika i Keva Foxa, choć poza nim nie było nudno! Pojawił się wyczekiwany album najpopularniejszego włoskiego tenora, serbsko-polski projekt Justyny Steczkowskiej i jak co tydzień odrobina hip-hopowych bitów.

Today'owe dźwięki tygodnia

Roguc znowu w formie

 5 min. czytania
20 października 2015

Klasyka z Bydgoszczy, muzyka poetycka, trochę punku – w tym tygodniu sporo się działo! Mnie najbardziej urzekły krążki Piotra Roguckiego i Daniela Blooma. Na deser polecam garść metalu i alternatywnego rocka.