Poznaj imię męża, zawód i swoją przyszłość. Andrzejkowe wróżby

adept

Jest pasjonatką mody i szeroko pojętej kultury. Studiuje filologię polską i kształci swój warsztat pisarski. W wolnych chwilach biega po centrach handlowych lub siedzi w pierwszym rzędzie w teatrze. Wieczna romantyczka, która wieczory kocha spędzać z lampką wina i dobrą książką. Na co dzień jest mega pozytywnie nakręconą osobą, która lubi poznawać świat, szokować i zachwycać. Zawsze nosi przy sobie rewolwer zdobiący jej żebra, maksymę dzięki której poznaje siebie, a w najbliższym czasie ma w planach nową dziarę - odbicie swoich ust na szyi. W przyszłości albo przeczytacie jej książkę albo będziecie uważać ją za nową Annę Wintour.

 3 min. czytania
 0
 3
 28 listopada 2015
youtube.pl
Jednym zdaniem: Powrót do przeszłości – andrzejkowe wróżby z dzieciństwa.

Pamiętacie czasy szkoły, gdy wieczory andrzejkowe odbywały się co roku? Lanie wosku, wróżenie z kart, stawianie pasjansa? Wróćmy do dzieciństwa i przypomnijmy sobie kilka niezapomnianych wróżb z tamtych czasów!

Kartki z imionami

Na małych kartkach w noc andrzejkową należy wpisać kilka imion płci przeciwnej. Kiedy kładziemy się spać, wszystkie te karteczki wkładamy pod poduszkę. Rano po obudzeniu wybieramy (nie patrząc!) jeden los – imię, które na nim znajdziesz, będzie imieniem Twojego przyszłego wybranka!

Łódeczki z łupin orzechów

W dwie łupiny, najlepiej tego samego orzecha włoskiego, wkładamy igły, symbolizujące osobę wróżącą i jej ukochanego. Puszczamy łódki na wodę i czekamy na ich zachowanie. Jeśli popłyną ku sobie, oznacza to miłość do końca życia pomiędzy zakochanymi, jeśli nie – rychły koniec związku.

Szpilki

7, ewentualnie 13 szpilek trzeba włożyć do pojemnika, a następnie tuż nad stołem przykrytym (najlepiej) obrusem odwrócić pojemnik, by szpilki wysypały się w pobliżu siebie. Później należy się przyjrzeć, czy układ szpilek zawiera jakąś literę. Każda z liter oznacza co innego:

E – pomyślność w miłości i w pracy; jeśli litera jest odwrócona - przejściowe kłopoty

H – szczęście w miłości

K – sukces zawodowy

L – uważaj na złodziei; jeżeli litera jest odwrócona ostrzega przed chorobą lub wypadkiem

M – wyjątkowo korzystna propozycja

N – okres dobrej passy

T – pomoc przyjaciół

W – uwaga na oszustów wokół siebie

V – ktoś będzie chciał cię wykorzystać

X – szczęście sprzyja ci we wszystkim

Liście i kwiaty wiśni

W Andrzejki należy zerwać kilka liści wiśni i wstawić do wody. Jeżeli którakolwiek z gałązek zakwitnie do 24 grudnia, jest to znak, że w najbliższych miesiącach znajdzie się drugą połówkę i przeżyje z nią wspaniałe chwile.

Rzucanie pantoflem

But zdjęty z lewej nogi należy, nie patrząc, rzucić przez ramię. Jeśli upadnie noskiem w stronę drzwi, wróży właścicielce szybkie zamążpójście.

Pierwsza osoba

Gdy w wigilię Andrzeja wyjdziesz z domu i spotkasz pierwszego mężczyznę / pierwszą kobietę, koniecznie zapytaj go / ją o imię. Masz to zrobić sam i (musisz koniecznie!) widzieć tego człowieka pierwszy raz w życiu. Jego imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża / przyszłej żony.

Przyszły zawód

Zastanawiasz się nad przyszłym zawodem? Aby sprawdzić swoje predyspozycje, wystarczy andrzejkowa wróżba! Na kartce papieru wypisujemy różne popularne zawody, odwracamy ją i szpilką próbujemy trafić w jeden z nich. Ten, który trafi szpilka, będzie Twoim zajęciem na przyszłe lata.

Lanie wosku przez dziurkę od klucza

Jedna z najbardziej znanych wróżb. Przelewamy rozgrzany wosk przez dziurkę od klucza, nad naczyniem z zimną wodą. Po chwili wyjmujemy z cieczy powstałą figurę. Próbujemy odgadnąć, co widzimy: zawód, wygląd partnera, zwierzątko. To zależy od pytania zadanego przed rozpoczęciem zabawy.

Fusy

Zaparzamy w jasnych filiżankach liściastą herbatę. Każdy wypija herbatę ze swojej filiżanki, pozostawiając na dnie tyle fusów, by móc z nich odczytać „przyszłość”. Następnie, trzymając filiżankę w lewej ręce, trzykrotnie nią zakręcamy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przystępujemy do odczytania wróżby. Szukamy charakterystycznych układów, kształtów i symboli. Każdy ma swoje znaczenie:

Anioł – dobra wiadomość

Balon – przejściowe kłopoty

Dom – bezpieczeństwo

Drabina – awans

Dzwon – niespodziewana wiadomość

Kwiaty –szczęście

Ryba – pieniądze

Obrączka – małżeństwo

Statek – podróż

Miecz – komplikacje

Jabłko – Szczerość i kreatywność

Łuk – pieniądze w interesach

Chleb – marzenia, plany i nadzieje

Aparat fotograficzny, kamera – ktoś ci się podoba

Most – ważna decyzja życiowa

Monety – pieniądze

To co robicie w Andrzejki? Może sobie powróżycie jak za dawnych lat?

Udostępnij na  (3)Skomentuj