Szersze spojrzenie

Co kryje się pod „szerszym spojrzeniem”? Już wyjaśniamy... to  artykuły na dłuższą chwilę. Inspirujące i dające do myślenia.

#TodayInspiruje

Ludzki mózg zaczyna działać jak internetowa wyszukiwarka

 5 min. czytania
5 stycznia 2016

Technologia z roku na rok rozwija się coraz szybciej, wprowadzając do naszego życia nowe udogodnienia. W ten właśnie sposób powstają oprogramowania, gadżety i inne przedmioty codziennego użytku, których celem jest ułatwienie naszej egzystencji. Wraz z rozwojem techniki zaczął się spór dotyczący jej wpływu na ludzką inteligencję. Rozwija czy ogłupia? - na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź naukowcy z całego świata.

Nietypowe pomysły na sesje zdjęciowe

 3 min. czytania
2 stycznia 2016

Standardowe portrety i fotografie nimf hasających po łące powoli odchodzą w zapomnienie. Odbiorcy żądają większych emocji? Proszę bardzo! Przykładów znaleźliśmy mnóstwo.

Bycie pesymistą to nic złego. Cała prawda o dekadenckiej filozofii życia

 5 min. czytania
31 grudnia 2015

Wstaje rano i już wie, że będzie padać. Mimo tego, że na niebie nie ma ani jednej chmurki. To klasyczna postawa pesymisty. Gdy jest dobrze, to na pewno za chwilę coś będzie nie tak, jak powinno. Optymiści starają się znaleźć dobre strony nawet w przykrych doświadczeniach, natomiast ich przeciwieństwa wolą wtedy szukać nowych problemów.

Okrutna Anglia w latach 70. Tortury, cz. II

 2 min. czytania
31 grudnia 2015

Choć większości Europejczyków tortury kojarzą się z reżimowymi państwami Azji i Afryki, to tak naprawdę w demokratycznych krajach również łamane są prawa człowieka. Oto historia, która wydarzyła się 40 lat temu w Anglii.

Jak się dziś katuje? Tortury, cz. I

 2 min. czytania
27 grudnia 2015

Mało kto zdaje sobie sprawę, co na co dzień spotyka pojmanych w aresztach i więzieniach. O łamaniu praw człowieka, poza apelami organizacji charytatywnych, zazwyczaj w mediach nie mówi się głośno. Dla wielu po prostu nierealne wydaje się to, co jeden człowiek może uczynić drugiemu.

Dlaczego trudno być wrażliwym

 3 min. czytania
22 grudnia 2015

W dzisiejszych czasach lepiej mieć grubą skórę nosorożca, bo inaczej można wypaść z karuzeli zwanej życiem i bardzo się potłuc. Co jednak, jeśli nasza wrażliwość co chwila płata nam figle i utrudnia funkcjonowanie?

Wigilia to prezenty, jedzenie i Mikołaj z reklamy Coca-Coli?

 5 min. czytania
22 grudnia 2015

Piękne ozdoby, kolorowe światła i smakowite zapachy unoszące się w powietrzu. Od razu wiadomo, że święta są już za rogiem. Jednak jak wiele z tradycyjnego celebrowania Wigilii pozostało w naszym życiu, gdy na każdym kroku zasypywani jesteśmy reklamami i świątecznymi promocjami?

Najbardziej znane głosy polskiego dubbingu

 5 min. czytania
22 grudnia 2015

Jak często zdarzało się Wam słyszeć ten sam głos w różnych animacjach? Polski rynek dubbingu przez lata dał się zapamiętać z kilku niezapomnianych kreacji. Prezentujemy aktorów i najlepszych bohaterów, którym użyczyli swojego głosu.