Sztuka, która obraża? Toż to skandal!
Puk puk! – Kto tam? – Profanacja! Przypominamy skandale, które miały miejsce w polskiej i zagranicznej sztuce. Czy rzeczywiście jest na co się obrażać?
Co kryje się pod „szerszym spojrzeniem”? Już wyjaśniamy... to artykuły na dłuższą chwilę. Inspirujące i dające do myślenia.
#TodayInspiruje
Puk puk! – Kto tam? – Profanacja! Przypominamy skandale, które miały miejsce w polskiej i zagranicznej sztuce. Czy rzeczywiście jest na co się obrażać?
Twojemu miastu grozi zamach. Terroryści planują zdetonować ładunek nuklearny. Służby łapią kogoś, kto może posiadać niezbędne informacje – takie, które uratują mieszkańców. Decydują się na tortury jednego człowieka, by uratować miliony.
Technologia z roku na rok rozwija się coraz szybciej, wprowadzając do naszego życia nowe udogodnienia. W ten właśnie sposób powstają oprogramowania, gadżety i inne przedmioty codziennego użytku, których celem jest ułatwienie naszej egzystencji. Wraz z rozwojem techniki zaczął się spór dotyczący jej wpływu na ludzką inteligencję. Rozwija czy ogłupia? - na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź naukowcy z całego świata.
Nie trzeba wychylać się poza granice naszego kraju, by dostrzec rażące łamanie praw człowieka. Do dziś wszyscy pamiętają głośną sprawę tajnych więzień CIA na Mazurach.
Dzieła wielkich malarzy zachwycają ludzi na całym świecie. Jednak mało kto pamięta, że wielcy twórcy często żyli w nędzy i za życia nie doczekali się sławy. Ona pojawiła się dopiero po ich śmierci.
Standardowe portrety i fotografie nimf hasających po łące powoli odchodzą w zapomnienie. Odbiorcy żądają większych emocji? Proszę bardzo! Przykładów znaleźliśmy mnóstwo.
Wstaje rano i już wie, że będzie padać. Mimo tego, że na niebie nie ma ani jednej chmurki. To klasyczna postawa pesymisty. Gdy jest dobrze, to na pewno za chwilę coś będzie nie tak, jak powinno. Optymiści starają się znaleźć dobre strony nawet w przykrych doświadczeniach, natomiast ich przeciwieństwa wolą wtedy szukać nowych problemów.
Choć większości Europejczyków tortury kojarzą się z reżimowymi państwami Azji i Afryki, to tak naprawdę w demokratycznych krajach również łamane są prawa człowieka. Oto historia, która wydarzyła się 40 lat temu w Anglii.
Szczególnie w okresie jesienno-zimowym można zaobserwować wzmożoną aktywność zmian statusów związków. O czym mowa? O powrotach do dawnych partnerów. Co może mieć wpływ na taką decyzję?
Kilka dni temu przedstawialiśmy słynne zamiany wokalistów w polskich grupach muzycznych. Jak sytuacja ma się na świecie? Czy przetasowania w kapelach były tam równie spektakularne jak w Polsce?
Wieloletnie historie znanych zespołów pokazały, że trudno zachować jednolity skład przez lata koncertowania. Jak zmiana wokalisty wpływa na popularność i odbiór kapel, które mają już wypracowaną markę i renomę?
„Kocham cię i to jest najważniejsze!”, „Obiecuję ci, że nic nas nie rozdzieli!” Czy odległość jest dużą przeszkodą w utrzymaniu wysokiej temperatury uczuć pomiędzy partnerami?
Mało kto zdaje sobie sprawę, co na co dzień spotyka pojmanych w aresztach i więzieniach. O łamaniu praw człowieka, poza apelami organizacji charytatywnych, zazwyczaj w mediach nie mówi się głośno. Dla wielu po prostu nierealne wydaje się to, co jeden człowiek może uczynić drugiemu.
Czym kierować się przy wyborze miasta na Erasmusa? Poziom uniwersytetów, język czy cena? Prezentujemy kolejne destynacje, które zostały wybrane przez łódzkich studentów. Tym razem ruszamy do Hiszpanii, Belgii oraz Anglii.
W dzisiejszych czasach lepiej mieć grubą skórę nosorożca, bo inaczej można wypaść z karuzeli zwanej życiem i bardzo się potłuc. Co jednak, jeśli nasza wrażliwość co chwila płata nam figle i utrudnia funkcjonowanie?
Piękne ozdoby, kolorowe światła i smakowite zapachy unoszące się w powietrzu. Od razu wiadomo, że święta są już za rogiem. Jednak jak wiele z tradycyjnego celebrowania Wigilii pozostało w naszym życiu, gdy na każdym kroku zasypywani jesteśmy reklamami i świątecznymi promocjami?
Jak często zdarzało się Wam słyszeć ten sam głos w różnych animacjach? Polski rynek dubbingu przez lata dał się zapamiętać z kilku niezapomnianych kreacji. Prezentujemy aktorów i najlepszych bohaterów, którym użyczyli swojego głosu.
Jezus Chrystus zdecydował się sprawdzić szczerość wiary swoich europejskich wyznawców. Złapał stopa z Betlejem do Syrii, wsiadł na ponton z uciekającymi przed wojną Syryjczykami i postanowił dotrzeć do rozkochanej w nim Europy.