Sonia Le Pape
Sonia Le Pape
adept

Studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia korzystać z dobrodziejstw stolicy. Kocha miasto i bywa flanerem, który lubuje się w odkrywaniu nowych restauracji i klubokawiarni. Pasjonatka kina i podróżowania. Połączenie tych pasji znalazła w festiwalach filmowych – jest ich stałym bywalcem. Na jej liście znajdują się już Karlove Vary, Warszawa i Wrocław, a najbliższym celem jest Berlin. Mimo wielu godzin spędzonych w sali kinowej znajduje czas na poznawanie nowych miejsc.

Szczecin – miasto z Gwiazdozbioru Oriona

 2 min. czytania
8 grudnia 2015

Egipskie piramidy, Pas Oriona i Szczecin. Co je łączy? Według teorii astrologów, w stolicy województwa zachodniopomorksiego są place, które swoim położeniem odzwierciedlają zarówno piramidy w Gizie, jak i Oriona. Idea znalazła nawet poparcie u władz miasta. My spróbujemy ją Wam przybliżyć.

Być aktorką za wszelką cenę

 2 min. czytania
22 listopada 2015

Uśmiech miała nieziemski. Żyła wystawnie, otoczona adoratorami. Zmarła samotnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wyklęta ze środowiska artystów i posądzona o zdradę. Ina Benita intryguje do dziś.

Piramida w Polsce? A jednak!

 2 min. czytania
17 listopada 2015

Osobliwa budowla w środku lasu. Kształtem przypomina egipską piramidę. W środku, przez małe okienko można dostrzec zaniedbane trumny i porozrzucane po podłodze kości. Dlaczego taki obiekt został wzniesiony w Rapie, niewielkiej mazurskiej miejscowości? Poznajcie historię tego niezwykłego miejsca.

Kawiarnia przy Foksal 17. Przypominamy miejsce odwiedzane przez elity

 3 min. czytania
2 listopada 2015

Można tu było spotkać Cybulskiego, Holoubka i Słonimskiego. W latach 50. i 60. na parterze przy Foksal 17 w Warszawie mieściła się słynna kawiarnia nazywana powszechnie Café Snob. Mniej znana jest przedwojenna historia kamienicy, w której lokal działał pod nazwiskiem Eugeniusza Bodo.

Nazywana jest matką miast. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić Pragę

 3 min. czytania
17 października 2015

Stolica Czech nazywana jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Co roku odwiedza ją ponad milion turystów. Poza monumentalnym zamkiem na Hradczanach i romantycznym, zatłoczonym nieco mostem Karola, Praga kryje wiele uroku. Warto sprawdzić, czym to tętniące życiem miasto może nas oczarować.