Piątkowy walec satyryczny: Macierewicz wspiera terrorystkę i co się stało z Konstytucją w księgarni

Redakcja Today
żurnalista
 3 min. czytania
 0
 457
 25 grudnia 2015
Facebook Bianka Szlachta
Jednym zdaniem: Ostatni walec satyryczny w 2015 roku. Rok ten minął tak szybko, jakbym życzył wszystkim, żeby minęły obecne rządy Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy. Do siego!

Czytanie artykułu poniżej poważnie szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu. Wszystkie przytoczone nazwiska wyróżniły się świeżością umysłu, bezgraniczną głupotą bądź sowitą kopertą dla autora. Pierwszym gratuluję, drugim współczuję, trzecim – dziękuję.

Stanisław Pięta, poseł PiS

Wieloletni działacz PiS Stanisław Pięta pogroził służbom mundurowym. Na swoim Twitterze umieścił wpis, w którym daje jasno do zrozumienia, że pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy będzie oznaczała zwolnienie z pracy. Na słowa polityka szybko odpowiedział – w kilku żołnierskich słowach – Michał Bardoń. Dzięki reakcji zawodowego żołnierza w końcu przekonaliśmy się, do czego potrzebne jest nam wojsko. Do walki z Prawem i Sprawiedliwością.

Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Na demonstracje w obronie demokracji w Polsce przychodzą ludzie zdeterminowani pełzającym zamachem stanu, tym jak PiS przejmuje państwo po kolei. Będą kolejne demonstracje

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

Skandal tygodnia. Minister Obrony Narodowej w jednym z wywiadów przyznał, że jest fanem niejakiej Paulli. Deklaracja ta może mieć dalekosiężne konsekwencje dla Polski. Nie ma bowiem miejsca w cywilizowanym świecie na jawne popieranie terroryzmu. Paulla od dawna słynie z wykonywania brutalnych egzekucji. Własną muzyką.

Jan Kowalski, polski obywatel

Wczoraj byłem w księgarni. Nie mogłem znaleźć Konstytucji.

Wracamy! Dziś o najbardziej gorącym temacie grudnia, czyli o Trybunale Konstytucyjnym.Zapraszają i całują Kuba oraz Piotr.

Posted by Książę i Żebrak on 21 grudnia 2015

Krzysztof Krawczyk, muzyk

Chcę, żeby Polska szła z uniesioną wysoko głową i niosła sztandar Boga. W zasadzie obok Meksyku czy Włoch to my jaśniejemy w tej kwestii, bo w Europie Zachodniej jest schyłek wiary

Muzyk który przemierzył cały świat – od Las Vegas, aż po Krym – zebrał się do refleksyjnego wywiadu w tabloidzie „Fakt”. Artysta mówi o patriotyzmie, polityce i Bogu. Uważa, że Polska w porównaniu z Europą ma się bardzo dobrze. Miernikiem diagnozy Krawczyka jest jego zdaniem religijność. Odnoszę wrażenie, że po tej wypowiedzi Polska zrównała się z laickim Zachodem. Wiara drastycznie spadła... w Krzysztofa Krawczyka.

Krzysztof Ścibor, synoptyk

Jest plucha, nie ma mrozów, a jeśli się pojawią, to na krótko. Mowy więc o jakimś dłuższym okresie ze śniegiem być nie może

❄️

Posted by Joanna Erbel on 22 grudnia 2015

Celia Juanat, dziewczyna piłkarza Grzegorza Krychowiaka

Mamy piękne życie teraz. Mamy dostęp do cudownych rzeczy. To, że Grzegorz przedłużył kontrakt, było cudowną wiadomością dla mnie.

Dziewczyna Grzegorza Krychowiaka – w wolnych chwilach modelka – zaprosiła dziennikarzy „Dzień Dobry TVN” do Sevilli (gdzie mieszka razem z polskim reprezentantem). W czasie rozmowy była mocno podekscytowana sytuacją, w jakiej się znajduje i faktem, że Krychowiak przedłużył kontrakt. Do tej pory sądziłem, że piłkarze podpisują umowy wyłącznie z klubem, jak widzimy – ze swoimi dziewczynami także.

Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu polski

Ci, którzy głoszą tolerancję, są często najmniej tolerancyjni. Ci, którzy trąbią o demokracji, bywają najmniej demokratyczni

Arcybiskup Gądecki zapomniał w swojej myśli o dodaniu jednego zdania: ten kto częściej mówi w imieniu Boga i o nim samym, ten jest dużo mniej pobożny.

Historia Kościoła w dwóch obrazkach. Rysunek z archiwum - ma tak ze 2000 lat z okładem.

Posted by Andrzej Rysuje on 24 grudnia 2015
Udostępnij na  (457)Skomentuj