Przy kawie

Znajdziesz tu lekkie teksty idealne na przerwę w pracy. Kulturalnie i lifestylowo.

#TodayRelaksuje

10 pomysłów na własnoręcznie wykonany prezent

 4 min. czytania
4 października 2015

Niedługo urodziny przyjaciela, a Ty nie masz pomysłu na prezent? Nie jesteś osamotniony. Upominki nie powinny się powtarzać. Warto też zadbać, by były oryginalne i przypominały obdarowanym o tym, od kogo je dostali. Niezwykłą moc mają podarunki wykonywane własnoręcznie. Oto kilka pomysłów na prezenty, które pozostają w pamięci na dłużej.

Top 10 wtop polskich polityków

 4 min. czytania
1 października 2015

Cesarz Kaligula zapoczątkował piękną, wieloletnią tradycję prowadzenia polityki w oparciu o absurdalne decyzje. Polskim następcom wielkiego władcy daleko do nadawania koniom ważnych stanowisk administracyjnych czy toczenia wojen z morzem, należy jednak docenić to, że wielokrotnie starali się dorównać swojemu idolowi. Prezentujemy dziesięć wpadek, które na zawsze naznaczyły polską arenę polityczną.

Skąd wzięła się moda na fotografowanie jedzenia?

 2 min. czytania
1 października 2015

Zamiast jeść, wyciągają komórkę. Ludzie na całym świecie coraz chętniej „dzielą” się tym co mają na talerzu i publikują zdjęcie na swoich kanałach społecznościowych. Kto zapoczątkował modę na fotografię kulinarną?

Kultura na grubej gumie, czyli 106 lat historii Conversów

 3 min. czytania
24 września 2015

Plac Wilsona. Wsiadam do metra i potykam się o własną sznurówkę. Nie zamierzam stracić zębów, więc schylam się i poprawiam trampki. Wtedy mimochodem zauważam, jakie buty mają na sobie moi sąsiedzi z wagonu. CONVERSY. Wszędzie, na każdej stopie! Różnią się tylko kolorem, kształtem, stopniem znoszenia. Czy to nadal tylko moda, czy już klasyk?

Polski Harvey Specter – czym nasi prawnicy różnią się od amerykańskich kolegów?

 4 min. czytania
21 września 2015

„Suits” to popularny na całym świecie amerykański serial prawniczy. Jednym z jego głównych bohaterów jest Harvey Specter – przez wiele osób uważany za chodzący ideał tego zawodu. Czy adwokat w Polsce choć trochę go przypomina? Sprawdźmy, czy wyobrażania naszych rodaków odpowiadają pomysłowi stworzonemu przez scenarzystów.

Miniprzewodnik: jak zostać fejsbukowym artystą

 3 min. czytania
18 września 2015

Nie od dziś wiadomo, że jeśli ktoś nie ma konta na fejsbuku, to tak naprawdę nie żyje. Coraz więcej osób w różnym wieku stara się udowodnić swoje jestestwo właśnie poprzez przynależność do wirtualnej społeczności, ale co ważniejsze, aktywnie w niej uczestniczyć. Nie wystarczy bowiem ISTNIEĆ NA FEJSIE (to już jest passe, prawda?). Warto pokazywać wszem i wobec, jakie piękne dzieci wydało się na świat i ile wypiło się drinków w ostatni piątek.