Patryk Szulc
Patryk Szulc
żurnalista

Na co dzień spokojny i ułożony student prawa, a z pasji dziennikarz. Jako autor pisał o siatkówce, później zaś o sprawach kryminalnych (w „Gazecie Wyborczej”). W końcu zajął się zagadnieniami prawnymi – na potrzeby portalu „Polimaty”, kilku kancelarii prawnych i czasopism branżowych. Założyciel wydawnictwa audiobooków edukacyjnych. W wolnym czasie czyta książki – kryminały i reportaże (Jo Nesbø, Harlan Coben, Katarzyna Bonda, Artur Górski), słucha muzyki (Depeche Mode, U2), a także spędza dużo czasu z przyjaciółmi. Często można na niego trafić w łódzkich pubach typu multi-tap, bo uwielbia dobre, rzemieślnicze piwo.

Mafia to nie tylko Pruszków. Historia łódzkiej „ośmiornicy”, cz. I

 5 min. czytania
8 października 2015

Zwykle mówiąc w Polsce „mafia”, myślimy tylko o tej najsłynniejszej – grupie „pruszkowskiej”. Takich gangów w latach 90., choć na nieco mniejszą skalę, działało więcej. Jednym z nich była łódzka „ośmiornica”, odpowiedzialna za oszustwa podatkowe, rozboje, porwania, a nawet zabójstwa.

Miejsca niedostępne: prosektorium. Spotkania żywych i umarłych

 3 min. czytania
23 września 2015

Na pewno nie raz zastanawialiście się, jak wyglądają miejsca, do których dostęp mają tylko nieliczni. Czasem ekscytujące, może niebezpieczne, albo straszne – na przykład prosektorium. Dziś opowiem Wam o takim właśnie zakładzie. Czujecie dreszczyk emocji? Bardzo dobrze, bo to dopiero początek.

Polski Harvey Specter – czym nasi prawnicy różnią się od amerykańskich kolegów?

 4 min. czytania
21 września 2015

„Suits” to popularny na całym świecie amerykański serial prawniczy. Jednym z jego głównych bohaterów jest Harvey Specter – przez wiele osób uważany za chodzący ideał tego zawodu. Czy adwokat w Polsce choć trochę go przypomina? Sprawdźmy, czy wyobrażania naszych rodaków odpowiadają pomysłowi stworzonemu przez scenarzystów.