Patryk Szulc
Patryk Szulc
żurnalista

Na co dzień spokojny i ułożony student prawa, a z pasji dziennikarz. Jako autor pisał o siatkówce, później zaś o sprawach kryminalnych (w „Gazecie Wyborczej”). W końcu zajął się zagadnieniami prawnymi – na potrzeby portalu „Polimaty”, kilku kancelarii prawnych i czasopism branżowych. Założyciel wydawnictwa audiobooków edukacyjnych. W wolnym czasie czyta książki – kryminały i reportaże (Jo Nesbø, Harlan Coben, Katarzyna Bonda, Artur Górski), słucha muzyki (Depeche Mode, U2), a także spędza dużo czasu z przyjaciółmi. Często można na niego trafić w łódzkich pubach typu multi-tap, bo uwielbia dobre, rzemieślnicze piwo.

Mafia to nie tylko Pruszków. Historia łódzkiej „ośmiornicy”, cz. II

 6 min. czytania
28 października 2015

W Wigilię 24 grudnia 1997 roku pod zgierską pizzerią „Trio” ukraiński płatny zabójca Paweł J. ps. „Pasza” zastrzelił jednego z bossów łódzkiej mafii – Ireneusza J. ps. „Gruby Irek”. Wtedy nikt nie wiedział, że „ośmiornica” niebawem zostanie rozbita, procesy jej członków potrwają wiele lat, a na ulicach jeszcze długo będą wybuchały bomby i ginęli ludzie.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#4. „Kropka nienawiści.”

 3 min. czytania
27 października 2015

Kropka nienawiści to zjawisko znane nie od dziś, służące wyrażaniu w rozmowie z drugą osobą negatywnych emocji. Zostało ono spopularyzowane w ciągu ostatniego roku dzięki fanpage'owi na Facebooku, który liczy sobie ponad 223 tys. fanów. Jakie są najciekawsze publikowane tam wpisy? Przedstawiamy Wam TOP10.

Rybka lubi pływać. Piwo ze śledziem i inne wariacje

 3 min. czytania
24 października 2015

W weekendowym klimacie powracamy z przeglądem różnych stylów piwnych. Tym razem przedstawimy Wam najbardziej zaskakujące propozycje. Wśród nich znajdą się piwa z dodatkiem śledzi, bluszczu, a nawet przyprawy curry. Koniecznie spróbujcie, bo naprawdę warto!

Prawo – studia dla elity? Obalamy największe mity

 4 min. czytania
22 października 2015

Powszechnie uważa się, że studiowanie prawa jest bardzo trudne, nudne, a na dodatek drogie. Każda plotka ma w sobie ziarnko prawdy. Okazuje się jednak, że studia prawnicze nie są tak straszne, jak je malują.

Miejsca niedostępne: Komisariat policji. Powrót do przeszłości

 3 min. czytania
20 października 2015

Milicja przekształciła się w policję ponad 25 lat temu. Dziś funkcjonariusze chwalą się szybkimi radiowozami, nowoczesną bronią i świetnie wyszkolonymi jednostkami specjalnymi. Są jednak takie komisariaty, gdzie czas niemal się zatrzymał i to przynajmniej kilkanaście lat temu.

Ona jedna, a tak wiele emocji. Kropka nienawiści.

 2 min. czytania
19 października 2015

Nie ma tygodnia, by w Internecie nie powstał nowy trend. Było już picie piwa na czas, oblewanie się lodowatą wodą, jest też kropka nienawiści. O czym świadczy jej popularność? Poszukajcie odpowiedzi w tekście. Sami.