Patryk Stryjewski
Patryk Stryjewski
żurnalista  • 

Samozwańczy varsavianista i krytyk społeczny. Próbował swoich sił w świecie filmu, reklamy, handlu, a nawet społecznictwa. Wieczorami, zwłaszcza w weekendy, walczy w Internecie na argumenty z licznymi antagonistami. Uważa, że czyni go to zamaskowanym superbohaterem. Twórca larpów i gier miejskich, kocha podróżować sposobami niestandardowymi. Jako literacki hipster czyta rzeczy, które już dawno nie są modne i prawdopodobnie już nigdy modne nie będą. Najłatwiej jest go spotkać nieogolonego z kubkiem po brzegi wypełnionym kawą i papierosem niedbale zatkniętym w zębach.

Penis czy wagina – kto się bawi w Pana Boga?

 3 min. czytania
7 października 2015

„Bóg tworzy duszę, ciało jest ziemskie” – rzekł kiedyś ksiądz do młodej dziewczyny, która zwierzyła mu się z kontrowersyjnych rozterek. Idealistyczna, nowatorska myśl. Wielu uważało inaczej i brało sprawy w swoje ręce.

Na pomoc redaktorowi Wróblewskiemu: Jak napisać doskonały felieton radykalny

 4 min. czytania
6 października 2015

Redaktor naczelny „Wprost” postanowił uraczyć czytelników portalu Wirtualna Polska poradnikiem pisania felietonów lewicowych. Nazbyt zajęty zgryźliwością mógł jednak zapomnieć, że teksty te należą do dużo szerszej rodziny „radykalnej publicystyki”, a wypunktowane przez niego zasady można formułować dużo prościej i ogólniej.

Cios w najsłabszych? Krótka historia radykalnej nienawiści

 2 min. czytania
5 października 2015

Płonące instalacje artystyczne i budki strażnicze, latająca kostka brukowa, wyrwane drzewka. Flary i płonąca opona. Dawniej dużo częściej natrafić można było na ostrze noża i ostrą broń palną. Kreatywność polskich nacjonalistów organizujących manifestacje cieszy się dość długą, szlachetną tradycją.

Posuwaj w wirtualu – mężczyźni i cybersex

 5 min. czytania
4 października 2015

Przez kilka tygodni przeglądałem czaty erotyczne, udając kobietę, zwiedzałem portale z grami erotycznymi, testowałem bramki z sex (i nie tylko) SMS-ami, wykonywałem telefony reklamowane z możliwością posłuchania orgazmu. Na obrzydliwsze środowisko chyba nigdy w życiu nie uda mi się trafić.

Jak zabija Cyklon B

 1 min. czytania
2 października 2015

„... (wstaw rzeczownik) do gazu!” – ile razy słyszymy to sformułowanie z polskich ust, nietolerujących istnienia jakiejś grupy społecznej? Nienawiść bardzo często pozwala zapomnieć o trudnej historii, która przypadła Polsce w udziale. Ostatnio, w związku z problemem uchodźców znów zaczęto nawiązywać do holocaustu, i wspominać o chęci ponownego otwarcia obozów zagłady. Czy jednak którakolwiek z osób tak szafujących ludzkim życiem wie, jak uśmiercał Cyklon B?

Top 10 wtop polskich polityków

 4 min. czytania
1 października 2015

Cesarz Kaligula zapoczątkował piękną, wieloletnią tradycję prowadzenia polityki w oparciu o absurdalne decyzje. Polskim następcom wielkiego władcy daleko do nadawania koniom ważnych stanowisk administracyjnych czy toczenia wojen z morzem, należy jednak docenić to, że wielokrotnie starali się dorównać swojemu idolowi. Prezentujemy dziesięć wpadek, które na zawsze naznaczyły polską arenę polityczną.