Naszym zdaniem

To magiel redakcyjny, na łamach którego wyrażamy swoje opinie na dany temat. Nawet, jeśli są one skrajnie różne.

#TodayOpiniuje

Aplikacje, które ułatwią Ci życie

 3 min. czytania
29 października 2015

Masz problemy z porannym wstawaniem? A może dużo czasu zajmuje Ci przeglądanie szafy z ubraniami, bo nie wiesz, co na siebie włożyć? Te aplikacje urozmaicą, ale przede wszystkim ułatwią Ci życie.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#5. „Mnie śmieszy”

 3 min. czytania
28 października 2015

Celebryci uwielbiają dzielić się swoim życiem na portalach społecznościowych. W Internecie nic nie ginie, a zdjęcie gwiazd przy odpowiednim podpisie potrafią wywołać prawdziwą burzę. Jak ze sławą radzi sobie profil „Mnie śmieszy”? Oto 10 najlepszych postów z ich strony.

Michel Houellebecq – satyryk czy wizjoner?

 2 min. czytania
27 października 2015

W najnowszej powieści Houellebecqa „Uległość” przenosimy się do Paryża 2022 roku. We Francji do władzy dochodzi partia Bractwa Muzułmańskiego. Główny bohater Francois jest 40-letnim wykładowcą na paryskiej Sorbonie i co raz trudniej jest mu się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#4. „Kropka nienawiści.”

 3 min. czytania
27 października 2015

Kropka nienawiści to zjawisko znane nie od dziś, służące wyrażaniu w rozmowie z drugą osobą negatywnych emocji. Zostało ono spopularyzowane w ciągu ostatniego roku dzięki fanpage'owi na Facebooku, który liczy sobie ponad 223 tys. fanów. Jakie są najciekawsze publikowane tam wpisy? Przedstawiamy Wam TOP10.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#1. „Fejsbukowy Ekshibicjonizm”

 3 min. czytania
23 października 2015

Czy kupa jest powodem do dumy? Dla prawdziwego fejsbukowego ekshibicjonisty tak, dlatego stosowne zdjęcie zdobi jego profil. Tak jak setki innych fotografii lub wpisów, będących równie znakomitym powodem do chwalenia się przed znajomymi. Oto 10 z nich. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Ku radości. I przestrodze.

Strach, czyli czemu idziemy do urn

 2 min. czytania
19 października 2015

PiS straszy uchodźcami, PO straszy Kaczyńskim i państwem wyznaniowym, Kukiz odstrasza koalicjantów, a lewica straszy, że pod rządami prawicy za usunięcie ciąży z gwałtu grozić będzie odsiadka. Nadciągnęła najbardziej populistyczna kampania wyborcza w historii naszego kraju.

Wiesz, co jest seksi? Rozmowa w realu!

 4 min. czytania
13 października 2015

Ok., #yolo, xD i inne BARDZO nacechowanie emocjonalnie znaki czy wyrażenia. Uwielbiamy ich używać, ale czy zdajemy sobie sprawę, że realne całowanie może być dużo przyjemniejsze od dwukropka i gwiazdki?

Religia w szkołach. Sposób na wzmacnianie czy ośmieszanie wiary?

 4 min. czytania
12 października 2015

Można cieszyć się ze wzniesienia największej figury Jezusa Chrystusa w Świebodzinie, który wskazuje drogę do pobliskiego hipermarketu. Pytanie tylko, czy przy okazji posąg nie ośmiesza wiary. Podobnie jest z lekcjami religii w polskich szkołach. Osoby wierzące są uradowane z ich powszechności, ale czy słusznie?

Sanepid ostrzega: Epidemia PiS

 2 min. czytania
12 października 2015

Zajadamy się brokułami w nadziei, że nie zdiagnozują u nas raka. Uprawiamy sport, żeby nasze ciało było zdrowe i w dobrej kondycji. Słuchamy polityków prawicy i jesteśmy jedną nogą na ostrym dyżurze.

Aktorski zdrajca, zdradzony aktor – palmy w piecu arcydzieła!

 2 min. czytania
9 października 2015

Uczciwym wyrokiem zastrzelono go w jego mieszkaniu w Warszawie. Trwała wojna, nikt nie dbał o sentymenty. Zresztą, po wojnie również nie było powodów, by o nie dbać. A on był zdrajcą. Rodacy postarali się, by większość polskich filmów, w których zagrał, nie była dostępna dla kolejnych pokoleń.

Cios w najsłabszych? Krótka historia radykalnej nienawiści

 2 min. czytania
5 października 2015

Płonące instalacje artystyczne i budki strażnicze, latająca kostka brukowa, wyrwane drzewka. Flary i płonąca opona. Dawniej dużo częściej natrafić można było na ostrze noża i ostrą broń palną. Kreatywność polskich nacjonalistów organizujących manifestacje cieszy się dość długą, szlachetną tradycją.

Subiektywny ranking najlepszych TEDx-ów

 3 min. czytania
5 października 2015

Słyszeliście o TED Talks? To 20-minutowe wystąpienia różnych ciekawych ludzi. Nie ma znaczenia ich wiek, wykształcenie czy branża liczy się to, że każdy z prelegentów ma coś ważnego do powiedzenia. Poniżej przedstawiam Wam jedne z najbardziej inspirujących prezentacji. Miłego oglądania!