Na bieżąco

Tu spełniamy czytelniczą potrzebę poinformowania. Damy Wam solidną dawkę najważniejszych wydarzeń.

#TodayInformuje

Wysyłanie pocztówek nadal jest trendy!

 2 min. czytania
21 stycznia 2016

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, aby podczas wakacyjnego wyjazdu nie wysłać kartki pocztowej do swoich najbliższych. Dziś moda na widokówki zanika, a zastępują je internetowe aplikacje i nowe technologie. Na przekór temu wychodzi postcrossing.com dzięki, któremu kartkę można dostawać nawet kilka razy w tygodniu.

Co tam DiCaprio! 2015 rok należał do Toma Hardy’ego

 4 min. czytania
19 stycznia 2016

W ubiegłym roku Tom Hardy zaliczył piękną serię udanych ról, występując w aż pięciu kinowych produkcjach. Wśród nich są musical, film wojenny, kino gangsterskie oraz sci-fi, a także główny kandydat do tegorocznych Oscarów. Wyczyn aktora można skwitować tylko jednym cytatem – „What a day! What a lovely day” („Mad Mad: Na drodze gniewu”).

Pieprzyć Oscary, ważniejsze są Złote Maliny!

 4 min. czytania
14 stycznia 2016

W styczniu całe środowisko kinomaniaków z niecierpliwością czeka najpierw na ogłoszenie nominacji, a później galę rozdania najbardziej prestiżowych nagród filmowych, czyli Oscarów. Każda społeczna grupa, również filmowcy, posiada też w swoich szeregach całe bandy złośliwych bydlaków, których dalece bardziej od cudzych sukcesów interesują cudze porażki. Takie, z których można sobie drzeć łacha. Tradycyjnie, dzień przed ogłoszeniem nominacji do tegorocznych Oscarów, ogłoszono czyje zeszłoroczne dokonania były tak żenujące, że zasługują na Złotą Malinę, najważniejszą na świecie filmową antynagrodę.

6 pułapek logicznych w dyskusji na temat WOŚP

 4 min. czytania
11 stycznia 2016

„Nie dam!”, „A ja dam dwa razy więcej!”, „Skoro nie dasz, to napisz, żeby nie leczyli tym, co kupią, Twoich dzieci!”, „Dał narty! To nie mój prezydent!” – emocje związane z kolejnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przybrały – jak zwykle – zupełnie absurdalny charakter. Bo Owsiak to złodziej i kumpel tych z PO. Bo „promuje sektę Hare Kryszny” (sic! sic! sic!). Bo w końcu „Caritas lepszy, bo zgodny z polskimi...” Dobra, stop! Serio, stop!

Filmy, na które czekamy w 2016 roku

 6 min. czytania
7 stycznia 2016

Nadchodzący rok obfituje w ciekawe nowości kinowe. Pojawi się sporo klasyków - od Tarantino i braci Coen poczynając, ale nie zabraknie także interesujących debiutów młodych twórców. My prezentujemy wam nasze top 10, które obowiązkowo trzeba zobaczyć w nadchodzącym roku.

Sportowe sukcesy z 2015 roku, o których każdy prawdziwy kibic wiedzieć powinien

 5 min. czytania
5 stycznia 2016

Nie trafiają na okładki „Przeglądu Sportowego”. Nie bywają na kanapie w „Dzień Dobry TVN”. Nie piszą o nich na Pudelku. Nawet wytrawni fani sportu często nie mają pojęcia, że zdobyli medal ważnej międzynarodowej imprezy. Oto lista sportowych sukcesów z 2015 roku, o których mówiliśmy i mówimy zdecydowanie za mało.

500 złotych na dziecko, czyli jak politycy rządzą za nasze pieniądze

 4 min. czytania
3 stycznia 2016

Nawet nie myśl o studiach. Nie inwestuj w siebie i nie ucz się żadnych dodatkowych języków. Znajdź byle jaką pracę i zacznij rodzić dzieci. A, i chodź pilnie, co niedzielę do kościoła, a 10 każdego miesiąca odwiedzaj Krakowskie Przedmieście – tylko wtedy opłaca Ci się żyć w tym państwie.

Koncertowy rozkład jazdy na 2016 rok

 4 min. czytania
2 stycznia 2016

W 2016 roku w Polsce ponownie pojawią się największe muzyczne gwiazdy i rockowe kapele. Kilkoro wykonawców zagości u nas po raz pierwszy, a dla innych będzie to już kolejne show. Na które koncerty warto wybrać się w nowym roku?

Sylwester z przymrużeniem oka: Zakaz używania petard dla sympatyków PiS

 3 min. czytania
30 grudnia 2015 

Ponad dwustu posłów Prawa i Sprawiedliwości przysnęło podczas nocnych prac sejmowych. W tym czasie politycy opozycji poddali pod głosowanie antyrządowy projekt obywatelski dotyczący nadchodzącego Sylwestra. Wygrali go większością głosów. Śpiący posłowie PiS uznani zostali za nieobecnych, a Kaczyński zaraz po przebudzeniu zaczął wydzierać się na całą salę sejmową: „Szajse Petru! Szajse Petru! Szajse Petru!”, po czym dodał jeszcze głośniej: „Błaszczak do nogi!”.

Jak pomóc zwierzętom przetrwać sylwestrową noc

 10 min. czytania
29 grudnia 2015

Trzęsąc się ze strachu, ukrył się pod jednym ze stojących na poboczu pojazdów. Serce chciało wyskoczyć mu z piersi, na drżących łapach próbował przesuwać się po zimnym asfalcie. Przytulił się do mokrej opony, cicho zaskowytał. Nagle przeraźliwy pisk samochodowego alarmu poderwał go do biegu. Leciał na przełaj ulicy, jak najszybciej, byle uciec i schować się przed rozdzierającymi uszy wybuchami.