Informatyk, mechatronik czy polonista – jak z nimi rozmawiać o miłości, żeby nie uciekli, gdzie pieprz rośnie?

żurnalista

Trzy osoby wcale (nie)boskie: Magda (NIE Magdalena), Marianna i Mangie (dla znajomych). Skończyła studiować dziennikarstwo radiowe, animuje, recytuje oraz imprezuje z dziećmi w wieku przedszkolnym. Namiętnie czyta nowości na rynku wydawniczym i chadza do teatru. Oprócz pracy w projekcie „Today” próbuje wydłużyć swoją dobę o parę dodatkowych godzin oraz uniezależnić się od kawy. Nie słodzi, więc nie miesza. Ma skłonności do nierzeczywistości.

 3 min. czytania
 0
 57
 18 listopada 2015
pixabay.com
Jednym zdaniem: Teksty, które wprowadzą nieco humoru (i poezji!) do waszego związku ;)

Kobiety uwielbiają romantyczne, rozbudowane metafory, ale co zrobić, jeśli nasz partner nie do końca łapie te czułe przesłanki i miłosne wyznania? Należy mówić do niego JEGO językiem.

Profesja: LEKARZ

Konstanty Ildefons Gałczyński wychodzi naprzeciw tym, których partner zajmuje się na co dzień medycyną. Chcesz poważnie porozmawiać o miłości, ale nie wiesz, w jaki sposób słowem dotrzeć do drugiej połówki? Poniższa wymiana zdań może pomóc rozwiązać ten problem:

- Czy ty w ogóle rozumiesz co to jest miłość?! - Rozumiem. Miłość jest to wewnętrzna hipermetamorfoza, prowadząca do hipercenestezji, co w konsekwencji daje angiopatyczną neurastenię.

Grunt to postawić sprawę jasno i dawać proste komunikaty ;)

Profesja: INFORMATYK

Gaba W. wyśpiewuje następujące słowa:

Oglądaj mnie niezliczoną ilością wyświetleń i wpisuj się, zaznacz wszystko i siebie pomiędzy wklej. Ściągnij mnie, pobieraj bez ograniczeń, otwieraj, rozbieraj.
pixabay.com

Marcelina w swojej piosence „Łap mnie”, także zwraca się ku mężczyznom parającym się podobnymi profesjami:

Powiel mnie w jotpegach, w gwiazdach, zapchaj mną telefon. Rób dużo zdjęć, w portfel włóż mnie, multiplikuj słusznie.

Może taka miłosna, informatyczna zaczepka zadziała na chłopaka? Warto spróbować.

Profesja: MECHATRONIK

Poetka Kaja Kowalewska podjęła próbę emocjonalnej komunikacji z facetem – mechatronikiem:

Kaja Kowalewska / Com pressfacebook.com/chaosiinnepietra

Może po tym wyznaniu ukochany szybciej wróci z pracy i zamiast znów naprawiać zepsute gniazdko, zajmie się... naszymi kabelkami? ;)

profesja: POLONISTA

fot. soup.io

On ciągle siedzi i poprawia klasówki swoich podopiecznych i ani myśli o przytulaniu? Podeprzyj się słowami profesora Jana Miodka. Autorytet w dziedzinie językoznawstwa powinien skutecznie postawić do pionu twojego polonistę.

Profesja: romantyk XXI wieku

Nigdy nie zapomnę tego jak zmysłowo poruszasz uszami, kochanie, wiesz że nie oddałbym za nic, chwil spędzonych razem w Tesco (...) Po prostu bądź przy mnie i trzymaj mnie za rękę... albo za co tam chcesz,

Ten romantyk wie, jak w prosty sposób wyznać uczucie ukochanej osobie. Nie bawi się w wyszukane metafory i liryczne wyznania. „Nie musisz mieć nogi, trzustki czy zwieracza - po prostu bądź!.”

Próba komunikacji z partnerem zawsze wyjdzie nam na dobre. Nie bójmy się sięgać do nieco mniej standardowych metod i środków. Jeśli to nie pomoże, to przynajmniej któreś z Was będzie miało niezły ubaw ;)

Udostępnij na  (57)Skomentuj