Ostatnia noc wolności. Tej imprezy nie zapomnisz do końca życia

żurnalista

Zodiakalny strzelec, który zgodnie z horoskopowym opisem nie może wysiedzieć na miejscu. Obywatelka świata. Recenzentka i newsmenka filmowa, z zawodu i pasji marketingowiec. Sweet sexteen obchodzi co roku. Aby ją znaleźć nasłuchujcie chrupania popcornu w sali kinowej, bądź wypatrujcie rozwianych włosów na lokalnym ryneczku, wśród sezonowych produktów.

 3 min. czytania
 0
 5
 6 grudnia 2015
Materiały prasowe
Jednym zdaniem: Poznaj te bardziej i te trochę mniej szalone pomysły na wieczory panieńskie i kawalerskie.

Koniec bycia singlem obchodzi się hucznie. Choć opowieści z ostro zakrapianych wieczorów kawalerskich, przed którymi drżały przyszły panny młode, są zazwyczaj mocno podkoloryzowane, to ostatnia noc przed ślubem nadal kojarzona jest stereotypowo z szansą na potencjalną zdradę. Na szczęście moda na oryginalne spędzenie tego specjalnego wieczoru wypycha z obiegu kluby ze striptizem.

Oferta eventowa na noc przedślubną jest bogata. Coraz częściej korzystamy z wyspecjalizowanych firm, które dopasowują rozrywki do charakteru pani lub pana młodego. Organizatorzy robią dokładny research, zanim przystąpią do działania. Kluczowa jest tu współpraca z świadkiem / świadkową, którzy najczęściej są inicjatorami zabawy. Przydatne są informacje o tym, co lubi, a czego nie lubi przyszła małżonka, gdzie są granice, których nie można przekroczyć. Pomysły na tę noc bywają naprawdę szalone.

Tak bawią się Panie

Wieczory panieńskie stały się równie popularne co kawalerskie. Panna młoda obowiązkowo zakłada charakterystyczny element – uszy królika bądź hawajskie kwiaty, tak by od razu było wiadomo, że to ona jest królową nocy. Dziewczyny najczęściej ruszają w miasto – piją drinki, bawią się w ulubionych klubach.

Między profesjonalną organizacją wieczorów kawalerskich i panieńskich widać sporą różnicę. Panie najczęściej wybierają wieczory tematyczne, np. sesje zdjęciowe w stylu pin-up lub wieczory w spa bądź w salonie kosmetycznym. Wypady często przeciągają się do całych weekendów. Są to raczej wieczory kameralne i spokojne, w gronie najbliższych przyjaciółek, a najbardziej ekstremalnymi elementami są sztuczne penisy w formie słomek do drinków.

Jeśli chodzi o imprezy na mieście, to dużą popularnością cieszą się party busy, wypożyczenia hamerów lub różowych limuzyn. – Wszystko zależy od budżetu i liczby osób. Ofertę dostosowujemy do potrzeb klientów – opowiada Anna Śliwińska z panienskie.pl, firmy z ośmioletnim doświadczeniem w organizacji takich eventów. Atrakcyjne i pikantne pakiety tematyczne, takie jak porwanie panny młodej przez kosmitów czy impreza w kasynie, sprawiają, że ten wieczór naprawdę pozostaje niezapomniany. Pakiet o intrygującej nazwie „sexy aresztowanie” to połączenie imprezy na pokładzie amerykańskiego autobusu z pozostającym w konwencji żartu porwaniem panny młodej. W czasie podróży pojazd zostaje zatrzymany na środku drogi przez policjanta. Kluczem do powodzenia takiej akcji jest wtajemniczenie jak najmniejszej liczby osób, tak aby sytuacja była jak najbardziej wiarygodna. Prócz zaskakujących zwrotów akcji panna młoda może spędzić wieczór na kursie tańca na rurze, wizażu albo rysunku, gdzie pozować jej będzie nagi model. Zajęcia z aktu odbywają się pod okiem profesjonalnego instruktora. Na życzenie klientek w każdym z pakietów mogą pojawić się pieprzne akcenty, jak chociażby utalentowani i zapewne zabójczo przystojni tancerze.

Panowie nie próżnują

Panowie bardzo często wieczór kawalerski spędzają z dużym rozmachem. Najczęściej wybierane atrakcje to występ striptizerki, wizyta w klubie, jazda limuzyną oraz sporty, które dostarczą sporą dawkę adrenaliny – opowiadają organizatorzy z EventForYou. Paintball połączony z wieczornym ogniskiem, różnego rodzaju atrakcje militarne, skok ze spadochronem czy szaleństwo na gokartach lub quadach – takim emocjom ulegają panowie. – Zgłaszają się do nas klienci, którzy chcą, aby ich ostatnia noc wolności była jedyna w swoim rodzaju. Poszukują coraz bardziej wyszukanych i oryginalnych atrakcji, najczęściej zaczerpniętych z filmów amerykańskich – dodaje Margarita Karczewska (EventForYou).

Wśród panów modne stało się również porywanie przyszłych żonkosi: zakładanie im torby na głowę, wsadzanie do auta i wywożenie na docelową imprezę. To taktyka na opornych na świętowanie swojej ostatniej nocy wolności. Tak właśnie rozpoczyna się wieczór PRL, czyli zakrapiana alkoholem gra miejska. Impreza iście z minionej epoki jest szczegółowo dopracowana: jeździ się starymi nyskami i tankuje w pubach nawiązujących do dawnych lat. Standardowe świętowanie w striptiz clubie powoli odchodzi do lamusa.

Gorączka ostatniej nocy wolności

Wieczory panieńskie i kawalerskie to nie tylko alkohol bez ograniczeń i impreza do upadłego. Dużo częściej goście traktują ją jako szansę na spędzenie oryginalnego wieczoru, ale także zacieśnienie więzów ze znajomymi. Pojawiają się elementy zaskoczenia, nie tylko dla bohaterki / bohatera nocy, ale także dla uczestników wieczoru, które niejednokrotnie silniej podgrzewają atmosferę. Jak mówią inicjatorzy imprez z EventForYou: – Moglibyśmy zawstydzić niejednego reżysera. W końcu kreujemy imprezy rodem z Hollywood ;) Wszystkiemu przyświeca jednak złota zasada: „co było w Vegas zostaje w Vegas” :).

Udostępnij na  (5)Skomentuj