Kornelia Mielczarek
Kornelia Mielczarek
żurnalista

Zodiakalny strzelec, który zgodnie z horoskopowym opisem nie może wysiedzieć na miejscu. Obywatelka świata. Recenzentka i newsmenka filmowa, z zawodu i pasji marketingowiec. Sweet sexteen obchodzi co roku. Aby ją znaleźć nasłuchujcie chrupania popcornu w sali kinowej, bądź wypatrujcie rozwianych włosów na lokalnym ryneczku, wśród sezonowych produktów.

Na wszystko mam usprawiedliwienie, czyli krótka rzecz o prokrastynacji

 3 min. czytania
11 stycznia 2016

Świat idzie naprzód, a my mamy coraz więcej powodów, by trwonić czas. Co robili nasi dziadkowie w erze pozbawionej mediów społecznościowych? Jak spędzali wieczory bez dostępu do szerokopasmowego Wi-Fi? Pewnie poświęcali czas na te wszystkie czynności, na które dziś nieustannie nam go brakuje.

Rok 2015 oczami gracza

 5 min. czytania
4 stycznia 2016

Wbrew rankingom cenionych stron branżowych to wcale nie był urodzajny czas dla wielbicieli video rozrywki. Sporo tytułów zawiodło, a król był i jest tylko jeden. O tym, co ciekawego wydarzyło się w zeszłym i jakie nadzieje możemy wiązać z obecnym rokiem przeczytacie w wywiadzie udzielonym z perspektywy klawiszy WSAD’u.

500 złotych na dziecko, czyli jak politycy rządzą za nasze pieniądze

 4 min. czytania
3 stycznia 2016

Nawet nie myśl o studiach. Nie inwestuj w siebie i nie ucz się żadnych dodatkowych języków. Znajdź byle jaką pracę i zacznij rodzić dzieci. A, i chodź pilnie, co niedzielę do kościoła, a 10 każdego miesiąca odwiedzaj Krakowskie Przedmieście – tylko wtedy opłaca Ci się żyć w tym państwie.

Wirtualne muzea. Kultura na wyciągnięcie ręki

 5 min. czytania
31 grudnia 2015

Internet pozwala nie tylko skrócić odległość między znajomymi z różnych stron świata, ale umożliwia również podróż do zupełnie innego miejsca i czasu. Chcecie zobaczyć, jak żyli nasi starożytni przodkowie? Czas na odrobinę sztuki, bez wychodzenia z domu.

Jak pomóc zwierzętom przetrwać sylwestrową noc

 10 min. czytania
29 grudnia 2015

Trzęsąc się ze strachu, ukrył się pod jednym ze stojących na poboczu pojazdów. Serce chciało wyskoczyć mu z piersi, na drżących łapach próbował przesuwać się po zimnym asfalcie. Przytulił się do mokrej opony, cicho zaskowytał. Nagle przeraźliwy pisk samochodowego alarmu poderwał go do biegu. Leciał na przełaj ulicy, jak najszybciej, byle uciec i schować się przed rozdzierającymi uszy wybuchami.

W podróży dookoła świata. Najpiękniejsze choinki

 3 min. czytania
26 grudnia 2015

Polskie iluminacje świąteczne z roku na rok stają się coraz piękniejsze, jednak daleko im jeszcze do dekoracyjnego szału, który wraz z nastaniem grudnia opanowuje resztę naszego globu. Zapraszamy na krótką wyprawę w poszukiwaniu wyjątkowych choinek.