Nie masz ręki do kwiatów? Te gatunki z Tobą wytrzymają!

żurnalista

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

 2 min. czytania
 6
 21
 10 października 2015
Gratisography

Zdarzyło Ci się wykończyć jakąś roślinę? Zapominałaś / eś o jej podlewaniu? To nie jest powód by się poddawać i zrezygnować z kwiatów w domu. Zawsze jest czas by zacząć przygodę początkującego ogrodnika. Mamy dla Ciebie kilka gatunków kwiatów, którym będzie u Ciebie dobrze.

Aloes to żelazny kwiat, poradzi sobie w każdych warunkach – jak nie podlejesz, podlejesz za dużo lub wyjedziesz na wakacje. Będzie z Tobą na dobre i na złe. Lubi umiarkowanie w raczeniu go wodą i najlepiej odpowiada mu nasłoneczniony parapet. Jeśli będziesz dla niego dobry odwdzięczy Ci się pięknym czerwonym kwiatem.

Pixabay.com

Dracena obrzeżona – kwiat dla początkujących. Odporna na wszelkie niedogodności. Dobrze radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach lub półcieniu. Podlewanie raz w tygodniu w zupełności jej wystarczy.

pl.wikipedia.org

Dracena sanderiana – zwana „Lucky Bamboo”, czyli „Szczęśliwy bambus”. To bardzo popularna roślina, dostępna w każdej kwiaciarni i supermarkecie z artykułami do domów i mieszkań. Bambus, który tak na prawdę nie jest bambusem, tylko draceną, ma przynosić szczęści i energię. Ta roślina od zwykłej kranówki woli przegotowaną zimną wodę lub wodę źródlaną, w efekcie liście pozostaną dłużej zielone i nie będą żółknąć, za to nie potrzebuje jakichkolwiek nawozów. Dracenę można uprawiać zarówno w ziemi jak i w wodzie.

Pixabay.com

Zamiokulkas zamiolistny – „żelazna roślina”, to idealny kwiat dla zapominalskich, którzy podlewają rośliny jak im się przypomni. Zamiokulkas gromadzi wodne zapasy w łodygach, dlatego nie potrzebuje częstego podlewania. Osiąga od 30 do 100 cm wysokości. Roślina radzi sobie z różnym nasłonecznieniem, ale zdecydowanie szybciej rośnie na słonecznym parapecie niż w półcieniu na komodzie.

pl.wikipedia.org

Wężownica gwinejska – nie jest wymagająca co do miejsca w jakim ją postawimy, suche powietrze jej nie straszne. Zadowoli ją kąt w domu lub biurze i umiarkowane podlewanie. Poradzi sobie także w korytarzu. Ze względu na swój wygląd i odporność na niedogodności nazywana jest „żelazną szablą”.

Wikipedia
Udostępnij na  (21)Zobacz komentarze (6)