Jak zrobić krok w przepaść i przeżyć?

żurnalista

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

 2 min. czytania
 1
 17
 21 września 2015
fot. YouTube

Alpejski szczyt. Stoisz nad przepaścią, dajesz krok do przodu i... nie spadasz? To nie scena z filmu sci-fi, to rzeczywistość. Jest to możliwe dzięki platformie widokowej „Le Pas dans le Vide”, czyli „Krok w otchłań”, która znajduje się na szczycie Aiguille du Midi.

Całą konstrukcję budowano dwa lata, dzięki temu jest odporna na wiatr o prędkości nawet 220 km/h i różnicę temperatur sięgającą 60°C (z dolną granicą do -35°C). Ponadto, będąc na górze, nie czuć, że jest się w szklanej bryle, praktycznie niewidoczne są punkty styku poszczególnych ścian, a kolory nie są „przekłamane”. Wszystko ze względu na wykorzystanie specjalnego szkła i odpowiedniej jego obróbce.

Szklany boks jest „zawieszony” na wysokości niemal 4000 metrów n.p.m., aby do niego dotrzeć trzeba wjechać na górną stację kolejki linowej na wysokość 3802 metrów n.p.m., a ostatnie 40 metrów pokonać windą wewnątrz góry.

Emocje gwarantowane, podobnie jak doskonały widok na masyw Mont Blanc.

Udostępnij na  (17)Zobacz komentarze (1)