Angelika Słowik
Angelika Słowik
żurnalista  • 

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

Subiektywny ranking najlepszych TEDx-ów

 3 min. czytania
5 października 2015

Słyszeliście o TED Talks? To 20-minutowe wystąpienia różnych ciekawych ludzi. Nie ma znaczenia ich wiek, wykształcenie czy branża liczy się to, że każdy z prelegentów ma coś ważnego do powiedzenia. Poniżej przedstawiam Wam jedne z najbardziej inspirujących prezentacji. Miłego oglądania!

Skąd wzięła się moda na fotografowanie jedzenia?

 2 min. czytania
1 października 2015

Zamiast jeść, wyciągają komórkę. Ludzie na całym świecie coraz chętniej „dzielą” się tym co mają na talerzu i publikują zdjęcie na swoich kanałach społecznościowych. Kto zapoczątkował modę na fotografię kulinarną?

Jak zrobić krok w przepaść i przeżyć?

 2 min. czytania
21 września 2015

Alpejski szczyt. Stoisz nad przepaścią, dajesz krok do przodu i... nie spadasz? To nie scena z filmu sci-fi, to rzeczywistość. Jest to możliwe dzięki platformie widokowej „Le Pas dans le Vide”, czyli „Krok w otchłań”, która znajduje się na szczycie Aiguille du Midi.