Angelika Słowik
Angelika Słowik
żurnalista  • 

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

Covery lepsze od oryginałów

 5 min. czytania
21 października 2015

Prezentujemy Wam subiektywny przegląd coverów, które są lepsze od pierwszych wersji przebojów. Dla porównania przy każdej piosence znajdują się dwa wykonania. Oceńcie sami!

Dlaczego starzy ludzie mają przerąbane?

 6 min. czytania
16 października 2015

„Wiesz, starość nie jest taka miła. Nic nie musisz, nie masz obowiązków. Pracy nie ma, dzieci odchowane. Z każdym miesiącem kolejni znajomi idą gryźć ziemię. I czujesz się niepotrzebny” – mówi jeden ze znanych mi dziadków.

Nie masz ręki do kwiatów? Te gatunki z Tobą wytrzymają!

 2 min. czytania
10 października 2015

Zdarzyło Ci się wykończyć jakąś roślinę? Zapominałaś / eś o jej podlewaniu? To nie jest powód by się poddawać i zrezygnować z kwiatów w domu. Zawsze jest czas by zacząć przygodę początkującego ogrodnika. Mamy dla Ciebie kilka gatunków kwiatów, którym będzie u Ciebie dobrze.

101-letnia malarka, której obrazy zostały sprzedane za ponad 100 tysięcy dolarów

 2 min. czytania
7 października 2015

Kiedy Babcia Moses, bo tak została nazwana, była młodą dziewczyną, mieszkała na farmie w Greenwich i od zawsze chciała malować. Budziło to dezaprobatę u jej rodziny, której zdaniem przeznaczeniem kobiety jest wyjście za mąż, urodzenie dzieci i praca, która sama się nie wykona. Poszła za radą rodziny i zrezygnowała ze swoich marzeń.