Angelika Słowik
Angelika Słowik
żurnalista  • 

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

Jak lepiej wykorzystać 24 godziny

 2 min. czytania
26 listopada 2015

Jedną z codziennych zagwozdek jest to, jak się wyrobić ze wszystkimi obowiązkami, zarówno tymi w pracy, jak i z tymi w domu. Oto kilka sprawdzonych sposobów jak lepiej wykorzystać dobę.

Znane piosenki, których słów nie znamy

 3 min. czytania
18 listopada 2015

Słyszysz w radiu, a potem nucisz wpadającą w ucho melodię przez cały dzień, znany scenariusz, prawda? Muzyka towarzyszy nam każdego dnia, stanowiąc tło podczas wielu czynności. Nie skupiamy się na niej, a często tak się do niej przyzwyczajamy, że staje się niezauważalna. W pracy, sklepie, u fryzjera, a potem w domu. Nie koncentrujemy się na słowach, a warto, bo piosenka ma często drugie dno. Nawet nie przypuszczamy, że w popularnych popowo-rockowych utworach jest tyle prawdy i refleksji.

Jakich facetów nie wyrzuciłybyśmy z łóżka?

 15 min. czytania
15 listopada 2015

Pradawne porzekadło pierwszych Rzymian brzmi: kobiety lubią ploty, a najlepiej gada się o facetach. Dlatego dzisiaj, przy niedzieli postanowiłyśmy wziąć na warsztat płeć mniej urodziwą, a konkretnie aktorów. Zobaczcie, co wyszło z naszej pełnej ekspresji rozmowy.