Angelika Kruczek
Angelika Kruczek
żurnalista

Jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Głównie milczy, ale bezustannie obserwuje za to świat wokół niej. Przyjaciele mówią, że jest złośliwa, a ona im za to z uprzejmie dziękuje. W wolnym czasie słucha muzyki wszelkiej maści, trzymając przy tym ołówek w garści. Jest fanką fantastyki i komiksów, sama też je tworzy. Uczy się wszystkiego metodą prób i błędów, bo w życiu nie ma nic zabawniejszego. A formalnie rzecz ujmując: dwie nogi, dwie ręce, głowa pośrodku, czyli – jakby nie patrzeć – człowiek.

Prawdziwe piekło – dzień z życia sprzedawcy

 6 min. czytania
14 grudnia 2015

Janina całe życie przepracowała jako urzędniczka. Czas mijał i zbliżał się moment przejścia na upragnioną emeryturę. Jednak zanim się to stało, zmieniło się prawo. Okazało się wtedy, że kobiecie brakuje dwóch lat do zasłużonego odpoczynku. Dziś pracuje w sklepie jako sprzedawczyni.

Zabójcze, mroczne i piękne – tajemnice fascynacji wampirami

 6 min. czytania
10 grudnia 2015

Wampiry – stworzenia nocy. Z jednej strony przerażające, żądne krwi potwory, a z drugiej byt doskonały, ostateczny cel ludzkiej ewolucji. Ich obraz przedstawiany w literaturze czy filmie bywa skrajnie różny. Czy to ze strachu, czy uwielbienia motyw nieśmiertelnego krwiopijcy towarzyszy nam od lat.

Czego boją się Niemcy? Polaka na drodze

 4 min. czytania
2 grudnia 2015

Polskie drogi są długie, wąskie i zawsze w remoncie. Za to mamy kierowców o „wysokiej” kulturze jazdy. Ta grupa charakteryzuje się odmiennym system wartości, przez co sprawiają problemy na drodze.

Tajemnice magii, czyli o czym nie mówią iluzjoniści

 7 min. czytania
1 grudnia 2015

Magia jest czymś nadnaturalnym – myśli większość ludzi. Prawda jest zupełnie inna. Iluzja to tylko efekt umiejętnego oszukiwania naszych zmysłów. Takie zdolności mamy już od najmłodszych lat, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy.