Agnieszka Kapela
Agnieszka Kapela
żurnalista  • 

Jako kilkuletnia dziewczynka bała się ludzi (nawet członków rodziny, którzy przychodzili w odwiedziny), więc kiedy dorosła, postanowiła zawodowo się z ludźmi kontaktować i studiować dziennikarstwo. Interesuje się sportem, zwłaszcza siatkówką. Kiedyś potrafiła nawet wymienić daty urodzenia siatkarzy, którzy w 2006 roku zostali wicemistrzami świata. Wciąż obiecuje sobie, że obejrzy wszystkie filmy z pierwszej setki rankingu Filmwebu i zapisze się na kurs tańca. Dużo czyta (w szczególności literaturę faktu) i jeszcze więcej mówi (nawet niepytana). Choleryczka. Można ją udobruchać sernikiem i wszystkim, co ma w sobie jabłka.

Jestem słoikiem i jestem z tego dumna!

 3 min. czytania
6 listopada 2015

Sprowadzają się w pogoni za lepszym życiem. Do pracy lub szkoły przynoszą słomę w butach i prowincjonalny brud za paznokciami. W piątek wychodzą wcześniej, żeby jechać na tę swoją wieś. W niedzielę wracają. Zziajani i obładowani bagażem, jakby szykowali się na wojnę, wpadają do miejskiego autobusu, potrącając przy tym co najmniej trzy osoby. My, przyjezdni tak mamy. Wy, miejscowi możecie patrzeć i zazdrościć.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#1. „Fejsbukowy Ekshibicjonizm”

 3 min. czytania
23 października 2015

Czy kupa jest powodem do dumy? Dla prawdziwego fejsbukowego ekshibicjonisty tak, dlatego stosowne zdjęcie zdobi jego profil. Tak jak setki innych fotografii lub wpisów, będących równie znakomitym powodem do chwalenia się przed znajomymi. Oto 10 z nich. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Ku radości. I przestrodze.

Wziąść czy wziąć, mieć czy być? Nasz polski język obcy

 3 min. czytania
21 października 2015

Gdy Bronisław Komorowski krzewi ortografię spod znaku „bulu i nadzieji”, a Krystyna Pawłowicz dzieli szkolnictwo na polskie (piszące „wziąść”) i pruszkowskie (wybierające skrócą wersję „wziąć”), turlamy się ze śmiechu. Ale czy sami zawsze jesteśmy z polszczyzną za pan brat?

Jak Facebook zniszczył im życie

 4 min. czytania
15 października 2015

Jacek przebiegł wczoraj 5,7 km. Kasia jest akurat na diecie. Iza i Paweł zerwali. Wojtkowi i Anicie urodził się synek. Karol kupił nowe auto. Nie widziałeś tych ludzi od miesięcy, nie rozmawiałeś z nimi od lat, ale wiesz o nich dużo. Przerażająco dużo. Z pozoru niewinny wpis na Facebooku, a konsekwencje bywają poważne.