Agnieszka Kapela
Agnieszka Kapela
żurnalista  • 

Jako kilkuletnia dziewczynka bała się ludzi (nawet członków rodziny, którzy przychodzili w odwiedziny), więc kiedy dorosła, postanowiła zawodowo się z ludźmi kontaktować i studiować dziennikarstwo. Interesuje się sportem, zwłaszcza siatkówką. Kiedyś potrafiła nawet wymienić daty urodzenia siatkarzy, którzy w 2006 roku zostali wicemistrzami świata. Wciąż obiecuje sobie, że obejrzy wszystkie filmy z pierwszej setki rankingu Filmwebu i zapisze się na kurs tańca. Dużo czyta (w szczególności literaturę faktu) i jeszcze więcej mówi (nawet niepytana). Choleryczka. Można ją udobruchać sernikiem i wszystkim, co ma w sobie jabłka.

Gwiazdy na wyciągnięcie ręki – zespół LemON dał koncert w pokoju, a my tam byliśmy!

 3 min. czytania
3 grudnia 2015

Popularność zdobyli w 2012 roku, kiedy pojawili się w talent-show Polsatu „Must Be The Music”. Wygrali. I – w odróżnieniu od wielu zwycięzców podobnych programów – dopiero rozpoczęli prawdziwą muzyczną ofensywę. Bilety na ich koncerty schodzą na pniu, a piosenki podbijają listy przebojów i serca fanów. Być na ich kameralnym występie w pokoju – marzenie. My je spełniliśmy!

Dzień dobry, napisałem książkę, chcę ją wydać. Historia pisarza – debiutanta

 5 min. czytania
28 listopada 2015

Jako dzieciak czytał po nocach. Potem sam zaczął pisać. Pierwsza książka – stworzona w gimnazjum – leży w szufladzie, nie udała się, za dużo w niej naleciałości z innych autorów. Druga właśnie trafiła do księgarń. – Do poprzedniej soboty, kiedy mogłem ją wziąć w ręce, nie wierzyłem, że ona naprawdę będzie – opowiada Michał Cieczko, świeżo upieczony pisarz.

Więcej niż gesty. Sportowcy cieszą się z sukcesów i komentują rzeczywistość

 6 min. czytania
19 listopada 2015

Francuska flaga z wieżą Eiffla i napis „Pray for Paris” („Módlmy się za Paryż”) – taką koszulkę pokazał Kamil Grosicki, gdy strzelił gola we wtorkowym meczu towarzyskim Polska – Czechy. Sportowcy, choć stara się oddzielić ich zmagania od polityki, religii czy biznesu, na każdym kroku mniej lub bardziej dyskretnie pokazują swoje poglądy i komentują to, co się wokół nich dzieje.

Jakich facetów nie wyrzuciłybyśmy z łóżka?

 15 min. czytania
15 listopada 2015

Pradawne porzekadło pierwszych Rzymian brzmi: kobiety lubią ploty, a najlepiej gada się o facetach. Dlatego dzisiaj, przy niedzieli postanowiłyśmy wziąć na warsztat płeć mniej urodziwą, a konkretnie aktorów. Zobaczcie, co wyszło z naszej pełnej ekspresji rozmowy.

Nieoczywista miłość do ojczyzny w polskich piosenkach

 4 min. czytania
11 listopada 2015

Jedni czekają cały rok, żeby 11 listopada posłuchać patriotycznych pieśni spod znaku „Roty” czy „Pierwszej brygady”, roniąc przy tym łzy i delektując się rogalem świętomarcińskim. A inni wolą iść pod prąd i pokazać w muzyce polską codzienność. Oto przegląd utworów, w których biało-czerwoną dumę zastępuje ironia, a patriotyzm ma gorzki smak.