Agnieszka Kapela
Agnieszka Kapela
żurnalista  • 

Jako kilkuletnia dziewczynka bała się ludzi (nawet członków rodziny, którzy przychodzili w odwiedziny), więc kiedy dorosła, postanowiła zawodowo się z ludźmi kontaktować i studiować dziennikarstwo. Interesuje się sportem, zwłaszcza siatkówką. Kiedyś potrafiła nawet wymienić daty urodzenia siatkarzy, którzy w 2006 roku zostali wicemistrzami świata. Wciąż obiecuje sobie, że obejrzy wszystkie filmy z pierwszej setki rankingu Filmwebu i zapisze się na kurs tańca. Dużo czyta (w szczególności literaturę faktu) i jeszcze więcej mówi (nawet niepytana). Choleryczka. Można ją udobruchać sernikiem i wszystkim, co ma w sobie jabłka.

A ja się w Sylwestra nie bawię! Alternatywne pomysły na spędzenie najważniejszej nocy w roku

 3 min. czytania
29 grudnia 2015

Nie chcę kupować nowej sukienki czy koszuli, pichcić potraw, godzinami stać w kolejce w markecie i przypominać wielbłąda, tachając torby do domu. Nie chcę uśmiechać się do zdjęć i pokazywać wszystkim, że świetnie się bawię. A przede wszystkim – nie chcę w Nowy Rok wygrzebać się z łóżka o 15 z bolącą głową i świadomością, że znów zupełnie bezproduktywnie spędziłam kolejnego w swoim życiu Sylwestra. Jak sprawić, by ta noc naprawdę była niezapomniana? Wystarczy trochę kreatywności i odwagi. Im mniej ciśnienia pod tytułem „muszę się dobrze bawić”, tym lepiej.

Sportowcy, dzięki którym świat staje się piękniejszy

 9 min. czytania
27 grudnia 2015

Są utalentowani i pracowici, wygrywają najważniejsze zawody, mają miliony fanów. Ale to nie wszystko. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają i co mówią przedstawicie różnych dyscyplin sportu, gdy pot nie zalewa im czół i nie psuje fryzur, a strój nie sprawia, że chce się natychmiast zadzwonić do stylisty po pomoc.

Prawda o Kubusiu Puchatku, która zniszczy Twoje dzieciństwo

 3 min. czytania
14 grudnia 2015

Jeśli chcesz ocalić pielęgnowane latami wspomnienia o niezbyt rozgarniętym misiu uwielbiającym miód i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu, czym prędzej przerwij czytanie. Uprzedzam, bo nie mam zamiaru brać odpowiedzialności za Twoje łzy i nieprzespane z żalu noce.

„Znajdę męża w 2016 roku” – facebookowy żart czy sposób na szukanie miłości?

 6 min. czytania
11 grudnia 2015

Zadeklarowanych uczestników akcji jest tylu, ilu mieszkańców Brzeska, Bytowa, Garwolina czy Konstancina-Jeziornej (17 tysięcy). Zainteresowani (26 tysięcy) zastąpiliby ludzi żyjących w Pszczynie, Świeciu lub Wałczu. Zaproszeni (21 tysięcy) zajęliby Lubań, Opoczno, Działdowo, względnie Wieliczkę. Lubiących i komentujących nie sposób zliczyć.

Te nagrania przeszły do historii! Kultowe wypowiedzi polskich sportowców

 4 min. czytania
10 grudnia 2015

Gdy kończy się rywalizacja o medale i zwycięstwa, do akcji wkraczają dziennikarze. I zaczynają bohaterów sportowych aren odpytywać. Zwykle nie dostają nic więcej poza sztampowymi: „walczyliśmy” czy „cieszymy się”, ale bywa i tak, że zawodnicy serwują im prawdziwe perełki. Tak jak te.

Co łączy Chucka Norrisa, Tinę Turner i Jana Brzechwę?

 4 min. czytania
7 grudnia 2015

Jedni chcieli uniknąć żartów, inni skojarzeń ze znanymi członkami rodziny, a jeszcze inni zrobili to dla wygody – żeby było krócej i łatwiej do zapamiętania. Wszyscy zmienili nazwiska. Jak naprawdę się nazywali lub nazywają ludzie, których znamy z lekcji w szkole i pierwszych stron gazet?