Adrianna Sowińska
Adrianna Sowińska
żurnalista  • 

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

Dziewczyna, która śpiewa, gra i projektuje ubrania!

 5 min. czytania
25 grudnia 2015

W ciągu dnia studiuje amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, popołudniami projektuje ubrania, a wieczorami śpiewa. Wkrótce wyda debiutancką płytę. Z Mery Spolsky, czyli Marysią Żak rozmawiamy o tym, jak udaje jej się znajdować na to wszystko czas.

Maja Koman jednak nie kocha karpia

 3 min. czytania
23 grudnia 2015

Maja Koman to wokalistka kojarzona z awangardowym podejściem do muzyki. Z okazji nadchodzących świąt nagrała niekonwencjonalny (a jakże!) świąteczny utwór. Było to pretekstem do rozmowy o tradycjach, inspiracjach i oczywiście muzyce.

Dziewczyna z talent show kroczy własną drogą!

 3 min. czytania
16 grudnia 2015

Kasia Moś to artystka nie tylko utalentowana, ale również wykształcona. Jest absolwentką szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Opowiada nam o swoich soulowych inspiracjach, nowym krążku „Inspination” i nadchodzących planach.

Ekranizacje słynniejsze od literackich pierwowzorów

 3 min. czytania
10 grudnia 2015

Czasami zdarza się tak, że bardzo podoba Ci się jakiś film. Szperasz, sprawdzasz, a tu niespodzianka – scenariusz powstał na podstawie książki, a Ty nie miałeś o tym pojęcia. Przed Wami pięć filmów, które sławą przebiły książki... bez których przecież nigdy by nie powstały!