Adrianna Sowińska
Adrianna Sowińska
żurnalista  • 

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

Today'owe dźwięki tygodnia

Ostatnia płyta mistrza

 3 min. czytania
12 stycznia 2016

Minął czas podsumowań i na dobre wkroczyliśmy w nowy muzyczny sezon. Niestety nie był to dobry tydzień ze względu na śmierć wybitnego muzyka, Davida Bowiego. Poza jego ostatnią płytą „Blackstar”, czeka nas jeszcze kilka innych podróży do przeszłości.

Trup się ściele gęsto, czyli prawdziwe baśnie braci Grimm

 4 min. czytania
10 stycznia 2016

Bajki, które znamy z dzieciństwa, zwykle kończą się stwierdzeniem „i żyli długo i szczęśliwie”. Popularne opowieści braci Grimm brzmiały jednak zupełnie inaczej i nie zawsze kończyły się dobrze. Znajdziemy w nich akty kanibalizmu, tortury, odcinanie kończyn i zabójstwa. Historie mocniejsze niż niejeden kryminał. W niektórych książkach Agathy Christie trup nie ściele się tak gęsto jak tutaj!

Czy naprawdę są skuteczne? Tortury, cz. V

 2 min. czytania
9 stycznia 2016

Wiele osób akceptuje tortury, opowiadając o ich ewentualnym wykorzystaniu w kryzysowych sytuacjach. Nauka jednak nie pozostawia wątpliwości – oto dowody, że więcej przemawia przeciwko temu procederowi.

Dużo mięsa w mięsie. Wywiad z Kabanosem

 4 min. czytania
7 stycznia 2016

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Kabanosie, dyskografia zespołu może wydać Wam się żartem. Faktem jest jednak, że rockowe granie mięsnej kapeli przyciąga wielu oddanych fanów – na Facebooku mają ich ponad 70 tysięcy.