Pies popularniejszy od aktora – te psiaki zrobiły filmową karierę

żurnalista

Miłośnik muzycznych festiwali, folk metalu, ale muzyki filmowej i nieco spokojnejszej. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej i przyszły kierownik produkcji (i oby producent!). Pasjonat nowinek telewizyjnych oraz filmowych, a do tego fan polskiego kina i animacji. Prywatnie fan internetowych wpisów Magdy Gessler i imprezowy wodzirej. Redaktor tvnfakty.pl, a teraz również Today.pl. Łodzianin z energią i ciekawymi pomysłami.

 4 min. czytania
 0
 35
 2 grudnia 2015
Fot. woof.doggyloot.com
Jednym zdaniem: Niezapomniane psie kreacje filmowe.

Występują w filmach i serialach od wielu lat, a ich kreacje na dobre wpisały się już do historii kina. Prezentujemy psie role, o których nie można zapomnieć.

Pershing

Pies komendanta „13 posterunku”, który traktowany był lepiej niż niejeden serialowy policjant.

Śliniak

Niezapomniany pies rodziny Kwiatkowskich w „Rodzinie zastępczej” towarzyszył im od początku serialu do jego zakończenia. Co ciekawe, w Ślinika wcielały się trzy różne psy i to różnej płci.

ŚliniakFot. polsat.com.pl

Alex

Podobnie jak w „Rodzinie zastępczej”, tak i w serialu „Komisarz Alex” w tytułowego bohatera wcielają się trzy różne owczarki niemieckie: Rocky Mantador, specjalista od scen kaskaderskich Ramzes oraz Wafel zastępujący w potrzebie wymienioną dwójkę.

Uggie

Prawdziwa psia gwiazda – psiak rasy Jack Russell terier wystąpił między innymi w „Wodzie dla słoni”, „Pieskim życiu” i „Artyście”, który przyniósł mu międzynarodową sławę. Jak żaden inny pies pojawił się na czerwonym dywanie podczas rozdania Złotych Globów, otrzymał nagrodę Palm Dog na festiwalu w Cannes oraz jako pierwszy w historii Złotą Obrożę. Uggie zmarł w sierpniu tego roku w wieku trzynastu lat.

Szarik

Niezapomniany owczarek niemiecki z serialu „Czterej pancerni i pies”. Jego także grały trzy różne psy. Jeden z nich był nawet specjalnie charakteryzowany w zakładzie fryzjerskim, aby upodobnić się do pozostałej dwójki. Po śmierci, Trymer (jeden z trzech psów) został wypchany. Stoi obecnie w gablocie w szkole tresury psów służbowych w Sułkowicach.

Beethoven

Opowieści o bernardynie Beethovenie powstało do dzisiaj aż osiem i wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec przygód psa. Po produkcji „Beethovena” w 1992 roku moda na filmowe serie z psami wyraźnie wzrosła.

BeethovenFot. YouTube

Lassie

Od 1943 roku, kiedy powstał pierwszy film z cyklu „Lassie”, w tytułową rolę wcieliło się już 12 różnych psiaków. Przy każdej kolejnej części był to oczywiście inny pies. Co ciekawe, zawsze do roli wybierano samca (mimo, iż Lassie to suka) z uwagi na łatwiejsze szkolenie.

Saba

Bez Saby powieść „W pustyni w puszczy” nie byłaby tak sama. Przez całą podróż pies towarzyszył Stasiowi i Nel. O ile jednak w książce Saba był mastiffem, tak w ekranizacji z 1973 roku został dogiem niemieckim. Saba zginęła u wybrzeży Grecji podczas ewakuacji polskiej ambasady z Libanu

Fot. Polfilm/East News

Marley

Owen Wilson i Jennifer Aniston w produkcji „Marley i ja” zostawili całkowicie w cieniu tytułowego psa. Ekranizacja książki Johna Grogana wywołała płacz niejednego miłośnika czworonogów.

Hachiko

Prawdziwie wzruszająca opowieść o psie, który po śmierci swojego pana przez dziesięć kolejnych lat czekał na niego na stacji metra. W Tokio powstał nawet pomnik upamiętniający wierność i lojalność psa.

Udostępnij na  (35)Skomentuj