Adrian Jabłoński
Adrian Jabłoński
żurnalista  • 

Miłośnik muzycznych festiwali, folk metalu, ale muzyki filmowej i nieco spokojnejszej. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej i przyszły kierownik produkcji (i oby producent!). Pasjonat nowinek telewizyjnych oraz filmowych, a do tego fan polskiego kina i animacji. Prywatnie fan internetowych wpisów Magdy Gessler i imprezowy wodzirej. Redaktor tvnfakty.pl, a teraz również Today.pl. Łodzianin z energią i ciekawymi pomysłami.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#14. „Vogule Poland”

 3 min. czytania
18 listopada 2015

Polska rzeczywistość zadziwiała i zadziwia nadal. W czar wspomnień do świata celebrytów (ale nie tylko!) zabiera nas „Vogule Poland”. Fanpage codziennie serwuje świeżą porcję zdjęć opatrzonych komentarzem. My prezentujemy nasze TOP 10.

Przez „Dirty Dancing” do „Wirującego sexu”. Czy powinno się tłumaczyć tytuły filmów?

 2 min. czytania
11 listopada 2015

Jak często widzom w kinie zdarza się poczuć lekką konsternację, patrząc na tytuł filmu? Oglądając oryginalny zwiastun, trudno nieraz przypuszczać, że dana pozycja może w Polsce zupełnie nie nawiązywać nazwą do oryginału. Prezentujemy tytuły, których tłumaczenie nie do końca wierne są swojej pierwotnej wersji.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#11. „Beka z Klanu”

 3 min. czytania
10 listopada 2015

Polskie telenowele przeszły już do historii. Każdy z nas kiedyś oglądał „Plebanię”, „Złotopolskich” czy „Klan”. Ten ostatni to najdłużej emitowany w Polsce serial. Do tego z największą liczbą odcinków. Przez blisko 20 lat produkcja dorobiła się milionów fanów. Spora część z nich ogląda ten serial z zupełnie innego powodu. Najlepszym tego przykładem jest fanpage „Beka z Klanu”. Prezentujemy najlepsze opublikowane na nim posty.