Adrian Jabłoński
Adrian Jabłoński
żurnalista  • 

Miłośnik muzycznych festiwali, folk metalu, ale muzyki filmowej i nieco spokojnejszej. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej i przyszły kierownik produkcji (i oby producent!). Pasjonat nowinek telewizyjnych oraz filmowych, a do tego fan polskiego kina i animacji. Prywatnie fan internetowych wpisów Magdy Gessler i imprezowy wodzirej. Redaktor tvnfakty.pl, a teraz również Today.pl. Łodzianin z energią i ciekawymi pomysłami.

Jakie świąteczne filmy oglądają widzowie na całym świecie?

 4 min. czytania
25 grudnia 2015

Od kilkunastu lat przyjęło się w Polsce, że święta bez „Kevina” to nie to samo. Tym samym Polsat co roku emituje „Kevina samego w domu” oraz „Kevina samego w Nowym Jorku” nawet kilkukrotnie. Co kraj to obyczaj, dlatego prezentujemy filmowe propozycje, bez których nie mogą obejść się mieszkańcy innych krajów.

Filmowe rozczarowania roku

 6 min. czytania
23 grudnia 2015

Na niektóre widowiska filmowe w tym roku czekał cały świat (Przykład: „Gwiezdne Wojny”). Część z nich pobijała kolejne rekordy sprzedaży biletów, inne okazywały się finansową klapą. My z kolei prezentujemy te, które nas widzów rozczarowały. Zapraszamy na filmową podróż po 2015 roku.

Najbardziej znane głosy polskiego dubbingu

 5 min. czytania
22 grudnia 2015

Jak często zdarzało się Wam słyszeć ten sam głos w różnych animacjach? Polski rynek dubbingu przez lata dał się zapamiętać z kilku niezapomnianych kreacji. Prezentujemy aktorów i najlepszych bohaterów, którym użyczyli swojego głosu.

Do stolicy czy na prowincję? Erasmusowe miasta Europy, cz. I

 5 min. czytania
19 grudnia 2015

Kto z was marzył, aby przez kilkanaście tygodni mieszkać wokół gór, poznawać obcą kulturę i spotykać nowych, zagranicznych przyjaciół. O swoich wrażeniach z wyjazdu na Erasmusa opowiadają studenci, którzy miejscem swojej destynacji uczynili Norwegię i Włochy.