Adrian Jabłoński
Adrian Jabłoński
żurnalista  • 

Miłośnik muzycznych festiwali, folk metalu, ale muzyki filmowej i nieco spokojnejszej. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej i przyszły kierownik produkcji (i oby producent!). Pasjonat nowinek telewizyjnych oraz filmowych, a do tego fan polskiego kina i animacji. Prywatnie fan internetowych wpisów Magdy Gessler i imprezowy wodzirej. Redaktor tvnfakty.pl, a teraz również Today.pl. Łodzianin z energią i ciekawymi pomysłami.

W innych krajach zbierają milionową widownię, u nas są pomijane. Jakich filmów nie zobaczyliśmy w 2015 roku?

 4 min. czytania
1 stycznia 2016

Polscy dystrybutorzy ponownie zawiedli. Widzowie kolejny raz musieli obejść się smakiem, bo w naszych kinach wiele produkcji nie miało swoich premier. Choć część z nich została wypuszczona na rynek DVD, pokusa obejrzenia wyczekiwanego widowiska na dużym ekranie jest większa. Jakie filmy zostały w Polsce pominięte w szerokiej dystrybucji?

Kamertonoterapia – innowacyjna metoda leczenia?

 2 min. czytania
29 grudnia 2015

Kilka dni temu w porannym programie telewizji śniadaniowej pojawiła się Sarsa, autorka hitu „Naucz mnie”, która opowiadała o nowej metodzie leczenia dźwiękami. Sama zainteresowana również zajmuje się innowacyjnym sposobem, przygotowując się też do przewodu doktorskiego dotyczącego owej terapii na wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum. Na czym ona polega i jak działa?