Adrian Jabłoński
Adrian Jabłoński
żurnalista  • 

Miłośnik muzycznych festiwali, folk metalu, ale muzyki filmowej i nieco spokojnejszej. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej i przyszły kierownik produkcji (i oby producent!). Pasjonat nowinek telewizyjnych oraz filmowych, a do tego fan polskiego kina i animacji. Prywatnie fan internetowych wpisów Magdy Gessler i imprezowy wodzirej. Redaktor tvnfakty.pl, a teraz również Today.pl. Łodzianin z energią i ciekawymi pomysłami.

Jak dotrzeć do widzów? Niekonwencjonalne sposoby reklamy

 4 min. czytania
7 stycznia 2016

Zwykłe reklamy, trailery i teasery promujące filmowe widowiska czy produkty codziennego użytku to już przeżytek. Twórcy, aby przyciągnąć wielomilionową widownię, szukają coraz atrakcyjniejszych form przekazu. Oto kilka przykładów, które nie tylko zaciekawią, ale też przestraszą i zainspirują.

Radiohead zamiast Sama Smitha? Kto mógłby śpiewać tytułowe utwory w filmach o Bondzie?

 5 min. czytania
6 stycznia 2016

Nowoczesne pojazdy, piękne kobiety i słynne na cały świat piosenki tytułowe można powiązać tylko z serią o Jamesie Bondzie. Każdy z dwudziestu czterech produkcji wylansował mniej lub bardziej znany przebój, który otwierał filmowe show. Słyszeliśmy już Adele, Sama Smitha, czy Madonnę. Czyje utwory producenci jednak odrzucili?

Artyści, którzy nigdy nie koncertowali w Polsce

 5 min. czytania
3 stycznia 2016

Choć są uwielbiani przez wielu Polaków, mają swoje funcluby, a ich płyty można znaleźć w rodzimych sklepach muzycznych, do tej pory nie dotarli do Polski. Którzy muzycy pomijali nasz kraj na swoich trasach koncertowych?

Koncertowy rozkład jazdy na 2016 rok

 4 min. czytania
2 stycznia 2016

W 2016 roku w Polsce ponownie pojawią się największe muzyczne gwiazdy i rockowe kapele. Kilkoro wykonawców zagości u nas po raz pierwszy, a dla innych będzie to już kolejne show. Na które koncerty warto wybrać się w nowym roku?