Kornelia Mielczarek
Kornelia Mielczarek
żurnalista

Zodiakalny strzelec, który zgodnie z horoskopowym opisem nie może wysiedzieć na miejscu. Obywatelka świata. Recenzentka i newsmenka filmowa, z zawodu i pasji marketingowiec. Sweet sexteen obchodzi co roku. Aby ją znaleźć nasłuchujcie chrupania popcornu w sali kinowej, bądź wypatrujcie rozwianych włosów na lokalnym ryneczku, wśród sezonowych produktów.

Kino indyjskie to nie tylko Bollywood

 6 min. czytania
15 listopada 2015

Kolorowe stroje, piskliwie śpiewane piosenki i przerysowana gra aktorska – tym dla niektórych jest kinematografia indyjska. Dodajmy do tego melodramatyczny ton fabuły i niesamowite efekty specjalne, a słowo kicz samo ciśnie się na usta. Tymczasem stawiając znak równości między wyrazami Bollywood i kicz oraz Bollywood i kino indyjskie ulegamy stereotypom.

ASAP, FAKAP, FEEDBACK – odkrywamy tajemnice korpomowy

 5 min. czytania
9 listopada 2015

Czy kiedykolwiek będąc na mitingu ze znajomymi słyszałeś dziwnie brzmiące kejsy? Niby znajome, ale jednak musiałeś się wysilić, żeby zrozumieć jaki jest fidbek? Znajomi Cię czelendżują: No tak, nie jesteś Korpoludkiem. Po tym artykule zwiększysz swój pijar i zabłyśniesz, nawet w dżungli poliszinglisz.