Jak rozpoznać studenta prawa? Sam Ci o tym powie!

żurnalista

Na co dzień spokojny i ułożony student prawa, a z pasji dziennikarz. Jako autor pisał o siatkówce, później zaś o sprawach kryminalnych (w „Gazecie Wyborczej”). W końcu zajął się zagadnieniami prawnymi – na potrzeby portalu „Polimaty”, kilku kancelarii prawnych i czasopism branżowych. Założyciel wydawnictwa audiobooków edukacyjnych. W wolnym czasie czyta książki – kryminały i reportaże (Jo Nesbø, Harlan Coben, Katarzyna Bonda, Artur Górski), słucha muzyki (Depeche Mode, U2), a także spędza dużo czasu z przyjaciółmi. Często można na niego trafić w łódzkich pubach typu multi-tap, bo uwielbia dobre, rzemieślnicze piwo.

 2 min. czytania
 0
 208
 3 listopada 2015
fot. FreeImages
Jednym zdaniem: Najciekawsze prawnicze profile na Facebooku.

Czy każdy prawnik jest ponurym formalistą? Tak zapewne myśli wiele osób. Czy mają rację? Nie do końca, bo wielu prawników podchodzi do siebie z dystansem. Jak to możliwe? Sprawdźcie pięć najlepszych fanpage'y prawniczych na Facebooku

All I Need is LAW

Ta strona doskonale pokazuje, jak bardzo prawo wpływa na życie tego, kto je studiuje. Nawet, jeśli się nie uczy, bo wtedy rozmawia zapewne o prawie z kolegami albo przynajmniej o nim myśli.

Oczekiwania, jakby coś im wisiał ktoś :vdziś trochę poobserwowałem pierwszaków i swój rok i doszedłem do wniosku, że w...

Posted by All I Need is LAW on Monday, 5 October 2015

Klimatyczne przepisy prawa cywilnego

Na tym profilu znajdziecie cytaty z najciekawszych przepisów Kodeksu cywilnego i liczne definicje. Nuda? Spokojnie, znajdziecie tutaj także humorystyczne odniesienia do prawniczych formułek.

Czego nie mówią studenci prawa

Chcecie wiedzieć, czy na studiach prawniczych szybko zdacie sesję, będziecie mieli czas na zabawę albo zdobędziecie jakąś wiedzę praktyczną? Wszystko to w ironiczny sposób wyjaśni Wam fanpage „Czego nie mówią studenci prawa”.

Nadesłane:'Uwielbiam patrzeć jak studenci innych kierunków męczą się z sesją, a ja już dawno mam wszystko za sobą.'

Posted by Czego nie mówią studenci prawa on Tuesday, 25 June 2013

Fani, koneserzy i miłośnicy art. 182 k.c.

Odrobina sarkastycznych komentarzy na temat otaczającej nas rzeczywistości, połączona ze współczującym naśmiewaniem się z prawników przez... prawników. Słowem: wielki dystans do siebie w wykonaniu „Fanów, koneserów i miłośników art. 182 k.c.”.

Typowy Karol – Student Prawa

Zauważyliście, że studenci prawa lubią się wyróżniać? Administratorzy profilu „Typowy Karol – Student Prawa” zebrali najpowszechniejsze z takich popisowych zachowań i przedstawili je w zabawny sposób.

A po wizycie w krs - biegła obsługa spółek. #prawo #latin #nullumcrimensinepotatoeCopy: Cezary

Posted by Typowy Karol - Student Prawa on Sunday, 23 March 2014
Udostępnij na  (208)Skomentuj