Subiektywny ranking najlepszych TEDx-ów

żurnalista

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

 3 min. czytania
 0
 12
 5 października 2015
Fot. TEDx

Słyszeliście o TED Talks? To 20-minutowe wystąpienia różnych ciekawych ludzi. Nie ma znaczenia ich wiek, wykształcenie czy branża liczy się to, że każdy z prelegentów ma coś ważnego do powiedzenia. Poniżej przedstawiam Wam jedne z najbardziej inspirujących prezentacji. Miłego oglądania!

„Bycie bohaterem swojego życia to akt odwagi (...) Różnica między mną dzisiaj, a mną dwadzieścia lat temu polega na tym, że dwadzieścia lat temu się bałem i nie robiłem, dzisiaj się boję i robię”. Jacek Walkiewicz (psycholog, mówca) w swoim wystąpieniu mówi o tym, że zwycięzcy nigdy nie rezygnują. Każdy z nas powinien dążyć do spełniania marzeń i żyć pełnią życia by osiągnąć szczęście.

Adora Svitak – dwunastoletnia pisarka i blogerka, w swojej prezentacji porusza kwestię określenia „dziecinny”, które jej zdaniem jest pejoratywne i niesprawiedliwe, bowiem do większości złych rzeczy jakie miały miejsce na świecie przyczynili się dorośli. Jej zdaniem od dzieci możemy się bardzo dużo nauczyć. To co dla dorosłych wydaje się niewykonalne, zbyt kosztowne, dla dzieci takie nie jest, ponieważ są one pełne dążeń i nadziei. Wyobraźnia dzieci jest znacznie lepsza od wyobraźni dorosłych, a prawdą jest, że wszystko zanim stanie się faktem powstaje najpierw w naszych głowach.

Dwa lata temu, Roz Savage rzuciła odpowiedzialną pracę w Londynie, aby zostać wioślarzem oceanicznym. Przemierzyła samotnie Atlantyk i Pacyfik. Dlaczego ona to robi? Jeśli chcecie coś zmienić w swoim życiu, koniecznie musicie to obejrzeć!

Cameron Russel jest modelką od 10 lat. W swoim wystąpieniu przyznaje, że wygrała „genetyczną loterię”, jest piękna, wysoka, ma długie nogi i lśniące włosy. Zapewnia jednak, że wygląd to nie wszystko, nie czyni jej szczęśliwszą i pewną siebie. Fotomodeling to pewnego rodzaju kreacja, na którą pracują sztaby profesjonalistów, nijak ma się to do rzeczywistości, bowiem nie pokazuje jej prawdziwej natury.

Stres uważany jest za wroga numer jeden dla naszego serca. Okazuje się, że „zabójczy” nie jest stres, ale przekonanie o jego szkodliwości. „Czy zmiana w myśleniu o stresie może nam poprawić zdrowie. Nauka mówi, że tak”. Psycholożka Kelly McGonigal pokazuje jak pozytywny stres przyczynia się do redukcji jego negatywnych skutków.

Udostępnij na  (12)Skomentuj